Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lehet finomra elkészíteni...

Hogy lehet finomra elkészíteni egy ilyen egyszerű ételt mint a túrós teszta?

Figyelt kérdés
Nekem nem lesz finom valamiért amit használok széles metélt tészta, túró, tejföl, só, szalonnazsir

2020. okt. 12. 09:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Általában azért lesz ízetlen, mert nem tesztek elég sót a tészta főzővizébe és vízizű lesz. Nem szalonnazsír kell hozzá, hanem megpirított szalonnakockák, amelynek a zsírját is ráöntöd a tésztára, elkevered, majd a tetejére a szalonnapörcök.
2020. okt. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Elöször is vagy soktojásos vagy durumtésztát vegyél, a többi elázik.

Másodszor félzsíros/zsíros túró kell hozzá.

Harmadszor nem szalonnazsír, hanem frissen szalonnaból kisütött pörc, meg egy kevés zsírja


A tésztát elöírás szerint bö, sós vízben megfözöd, figyelj, hogy ne legyen túlfött.

Közben a túrót áttöröd - szerintem elég villával, tehetsz rá tejfölt is, ha szeretitek, de nem zsírcsökkentett legyen.

A szalonnát maximum fél cm-res kockákra vágod, egy serpenyöben kisütöd a zsírját és nem túl sötétre megpirítod.

A megfött tésztát leszüröd, és a túróhoz borítod, összekevered (vigyázz, hogy ne törd össze a tésztát, ezért csak lassan, óvatosan keverd), és lehetöleg azonnal tálald, a (forró) pörcöt a tányérod tedd csak rá, a zsírjából lehetöleg ne sokat.

2020. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Én is így csinálom, ahogy előttem írták.

És most jó éhes lettem...😄

2020. okt. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Házilag gyúrok tésztát. Sokkal laktatóbb és ízletesebb.
2020. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Én + holnapra terveztem éppen
2020. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Én általában "sok" tojásos házi tésztával csinálom, kistermelőtől származó túróval ami jelentősen krémesebb és bacont sütök hozzá aminek a zsírjával meglocsolom egy kicsit a túros tésztát. Boltban talán a durum tészta a legjobb alternatíva. Célnak megfelelő túrót még nem sikerült találnom.
2020. okt. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Azért csak szalonna zsírt rakok mert az ize miatt. Magát a pörcöt sült szalonnát nem szeretjük.



Igaz, a gyurt teszta amit mamám csinált az volt az igazi.... én csak boltit hasznàlok de majd veszek jobb minősègüt.

2020. okt. 12. 10:31
 8/17 A kérdező kommentje:
Lidlben kaphato tésztát használtam és pilos túrót Szinten Lidl-ből ha ez jelent valamit
2020. okt. 12. 10:32
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Ha pörcöt nem szereti a család akkor a szelet baconnel meglehet próbálkozni.
2020. okt. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

A tésztánál feltétlen nézd meg, hogy vagy durumtészta legyen, vagy legalább 8 tojásos.

Abban igaza volt valamelyik elözönek, hogy 1 liter vízhez egy teáskanál só kell, különben az egész íztelen marad.


A túróból keress legalább fézsírosat, a lidl-es kifejezetten rossz minösítést kapott, valami mást próbálj venni!


A szalonnazsír úgy rendben van, ha frissen sütöd ki szalonnából, legfeljebba pörcöt nem teszed hozzá!

2020. okt. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!