Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A fagyasztóban lévő húsnak...

Szalagkorlát16 kérdése:

A fagyasztóban lévő húsnak lesz baja, ha kiolvasztom, de utána egy részét vissza kell raknom?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagy hibába estem. Mivel vettem a diétámhoz 4kg csirkét, és egybe beraktam a fagyasztóba. És az érdekelne, hogy megromlik-e a hús ha kiszedném a fagyóból, és ha kiolvadt akkor egy részét vissza teszem.

2020. dec. 7. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

TILOS a visszafagyasztás!


[link]

2020. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__konyhai-prakti..



Még ha nem is romlik meg, a többszöri visszafagyasztással a szövetek annyira roncsolódnak, hogy szinte élvezhetetlen lesz.

2020. dec. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tilos!

Ha kiveszed, készítsd el az egészet, kész ételként már újra lefagyaszthatod!

2020. dec. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Tanulság: bármilyen nyers árut (főleg húst) lefagyasztasz, szánj rá plusz 5-10 percet, és adagold ki (külön-külön a szeleteket/darabokat folpackba, plusz annyi darabot egy fagyasztózacskóba, amennyit egyszerre megeszel), és így fagyaszd le.
2020. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most főzz/süss rajtuk egy-egy kicsit. Pl. amiből pörköltfélét akartál, azt akár készre is főzheted, amit sütni akartál, azt párold meg... úgy külön-külön adagonként már ismét lefagyaszthatod, mivel már a kiengedett húst valamilyen formában hőkezelted.
2020. dec. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. ;)
2020. dec. 7. 17:13
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
#5 Szerintem úgy sem szabad visszafagyasztani. Én inkább baltával darabolnám fel...
2020. dec. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én volt hogy véletlenül lefagyasztottam egy 2 kg-s sertés combot... Nagy bevásárlás volt és kellett a hely a pulton beraktam a fagyra addig amíg el pakolok aztán kiveszem és fel porciozom... gondoltam én ... Hát teljesen elfelejtettem harmadnap venném elé az emlékezetembe felporciozott húst hát idegbajt kaptam hogy lehettem ilyen hülye. Gyorsan fel családot nagyikat riasztották anyuekat anyost stb (nőket) hogy mit csináljak... Félig kiengedett. A hús és egy jó éles késsel szét vágtam darabokra. A közepe jeges volt kívül normális volt. Vissza fagyasztottam és semmi baja nem volt utána a húsnak amikor elő vettem. Aztán volt hogy csirke mellett 3x fagyasztottam vissza hosszú sztori hogy miért inkább nem írom le... A lényeg hogy nekem teljesen jó volt semmi bajunk nem lett tőle.... Ellenben a vissza fagyasztott hurka nem mondom hogy ehetetlen volt de a fagyasztó szagát teljesen át vette állaga ugyan az volt csak az íze volt más bajunk nem volt tőle.(kaptuk ajándékba és mire haza értünk picit kiengedett de akkor tele voltunk főtt kajaval nem akartuk azt is enni így ment a fagyra)....

Senkit nem akarok semmire biztatni ez csak a személyes példám. Sajnos többször is előfordult de akárkit kérdeztem a családból főleg a nagyszülők szavára adok a legjobban azt mondták mind hogy nyugodtan fagyasszam vissza semmi baja nem lesz. Nem volt tényleg nem, ha lett volna mint ők a hurkánál na meg a fagyasztott házi zöldségeknél leírom.

Remélem azért mert nekem más a tapasztalom vagytok olyan értelmesek hogy nem pontoztok le.... :D

2020. dec. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet valamilyen szót elírtam nehéz a magyar nekem :D

Pedig 20 éve itt élek, elnézést az utolsó válaszoló voltam!

2020. dec. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!