Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tegyek, ha a baratom...

Mit tegyek, ha a baratom nagyon válogatós?

Figyelt kérdés
Nem lakunk egyutt, nala nem szoktunk fozni nagyon, itt anyukám főz, de sokszor “különlegesebb” kajákat, pl.: kacsa, ananaszos hus, diós hal, mezes mustáros csirke stb. Ha baratom atjon, sokszor nem kéri a kajat, de nem hisztizik, azt mondja majd eszik szendvicset. Csak nekem rossz erzes, hogy frissen megvan csinalva a finom étel, es nem kell neki, pluszba még mást is kell csinalni. Viszonylag szegeny családban nőtt fel, ebbol gondolom hogy amiatt nem szereti/ismeri ezeket a kajákat. Volt amit megkóstolt, es ugy sem ízlett neki, szoval nem is errol van szo. Csak sajna nem mindig lehet sült krumplit, csirkemellet meg rantott sajtot enni... ez az egészségnek sem tesz jot. De olyan makacs, hogy leszarja, o azt csinal amit akar. En is válogatós vagyok, de nem ennyire. Ötlet? Mas volt mar hasonlo helyzetben?
2020. dec. 24. 01:08
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként van, hogy én is finnyázok (nőként), párom anyja elég hagyományosan főz, plusz jó zsírosan olajosan mindent.

Nekem gyerekként sok bajom volt a finnyából (tényleg baromi válogatos voltam), úgyhogy én megtanultam diplomatikus lenni: köszönöm, nem vagyok éhes. Vagy eszek a levesből, ha mondjuk olyan, és fú de jól laktam.

Van, hogy anyuka levágja, hogy "ezt se szereted??", de már hat éve együtt vagyunk párommal, kiismert :D


Szerintem a mártírkodás udvariatlanság, ez a "jó majd eszek szendvicset...". Egyen előtte, ha tudja, hogy úgyse jó semmi.

2020. dec. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nem válogatós, csak a hagyományos konyhához van szokva.

Gondolom egy húslevest, pörköltet nokedlivel, egy rántott húst, kelkáposzta főzeléket fasírttal simán megenne.

Ha fontos neked és nektek ez a srác, akkor amikor jön és kínálni akarjátok, akkor valami hétköznapi menü legyen, mert ti is szoktatok nyilván enni olyanokat.

Ha meg erre nem akartok tekintettel lenni, akkor egye a szendvicsét és ne csinálj belőle gondot és kérdést!

2020. dec. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
55%
10-es vagyok! Volt szerencsém hosszú éveken át naponta más-más friss vacsorát készíteni anyuka elkényeztetett kicsi fiacskájának. Lepontozás ide vagy oda, akkor is azt mondom: jól gondold meg, mennyire vagy toleráns.
2020. dec. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
6%
Ha vendéget hívok, ő szed magának, és meghagyja a felét maradéknak, az többé nem teszi be a lábát hozzám. Nem azért főzök, hogy ő otthagyja, ha már kiszedte. Ismerős csinálta azt is, hogy a csirkecombról középen, ösvényt rágva leette a húst, olyan 3 centi vastagon, a két végén meg rajtahagyta. Ráadásul az a tarhálós, kölcsönkéregetős fajta volt.
2020. dec. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
66%

Én 30 éve élek jó házasságban. A férjem semmilyen levest nem hajlandó megenni, én meg imádom a leveseket. És akkor mi van?

Nehogy már egy párkapcsolatban még azt is beszabályozzuk, hogy a másik mit köteles megenni, mert ha nem találkozik az ízlésünk, akkor "anyuci pici fia".

Tényleg az ész megáll, hogy mennyi hülye nő van a világon!

2020. dec. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Természetesen mar megkerdeztem mit szeret, ez volt az elso. Ezeket a kajákat szereti, amiket leirtam: rantott sajt, rantott hus, sult krumpli, saláta. Neha van hogy itt van egyhuzamban 3-4-5 napot, igy elso két nap mondjuk meg tudjuk oldani, hogy ezt csinalunk, de utana mar unalmas. Azert kerdeztem hogy hatha tudtok olyan kajákat, amiket egy “egyszerubb gyomor” betudna fogadni. De koszi mindenkinek a valaszt. Plusz amikor en rakerdezek, hogy mit főzzünk, mondjon mar valamit, olyankor nem jut eszébe semmi, meg “nem akar követelőzni”-ezt is probaltam mar természetesen.
2020. dec. 24. 12:07
 17/35 anonim ***** válasza:
77%
Rendelnék neki minden napra kihozós cégtől, de nem főzném unalomig ugyanazt neki.
2020. dec. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
#16: nem gondolom, hogy anyuci pici fia, pont leirtam hogy egy szegényebb családból származik, ahol valoszinu nem volt ilyesmi kajakhoz szokva. Nem tudom miert kellett lehulyezni, azert mert jot akarok neki, az egészségére is gondolva, es nem azt szeretnem, hogy mindennap rantott sajtot meg hamburgert egyen. Ha 2havonta 1x egy napra atjonne hozzank, azt mondom oke, de mivel sok napot van igy, mar kifogytam a kajakbol. A karácsony miatt is, anyukám sokféle menuvel készül, de baratom egyiket sem fogja megenni... sajna.
2020. dec. 24. 12:10
 19/35 anonim ***** válasza:
20%
Szegény családban gondolod, hogy mindennap rántott ételek voltak? Ezt te elhiszed??
2020. dec. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

#19

16-os vagyok és a válaszom pont nem neked szólt, hanem az előttem írogató egy pár kommentre. Nekem ez a véleményem és soha nem is fog változni. De azt gondolsz vagy csinálsz, amit akarsz te is, más is.

Ha a barátod mindennapos "vendég" nálatok és nem tetszik neki a menü, akkor hozzon magával kaját, mert tény, hogy az ízlésen nem lehet vitatkozni!...és a háziorvosa sem vagy.

2020. dec. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!