Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tegyek, ha a baratom...

Mit tegyek, ha a baratom nagyon válogatós?

Figyelt kérdés
Nem lakunk egyutt, nala nem szoktunk fozni nagyon, itt anyukám főz, de sokszor “különlegesebb” kajákat, pl.: kacsa, ananaszos hus, diós hal, mezes mustáros csirke stb. Ha baratom atjon, sokszor nem kéri a kajat, de nem hisztizik, azt mondja majd eszik szendvicset. Csak nekem rossz erzes, hogy frissen megvan csinalva a finom étel, es nem kell neki, pluszba még mást is kell csinalni. Viszonylag szegeny családban nőtt fel, ebbol gondolom hogy amiatt nem szereti/ismeri ezeket a kajákat. Volt amit megkóstolt, es ugy sem ízlett neki, szoval nem is errol van szo. Csak sajna nem mindig lehet sült krumplit, csirkemellet meg rantott sajtot enni... ez az egészségnek sem tesz jot. De olyan makacs, hogy leszarja, o azt csinal amit akar. En is válogatós vagyok, de nem ennyire. Ötlet? Mas volt mar hasonlo helyzetben?
2020. dec. 24. 01:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
Egyéb, életmódbeli eltérés nincs köztetek? Ismertem valakit, aki nagy nehezen elhívta a párját megnézni egy színdarabot, és a fiúnak olyan kisebbségi érzése támadt a színházban, hogy elrohant.
2020. dec. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Az anyagi különbségből adódóan nincs, de mostmar o se el olyan szarul. Neha rácsodálkozik egyes ételekre, de kb ennyi. Ugyanott vásárolunk, ugyanolyan dolgokat engedhetünk meg magunknak. De neha en is erzem, hogy kisebbségi érzése lehet, pedig en nem nezem le, aki szegeny. (oktalanul) Senki nem tehet arrol, hogy most szegeny vagy tehetős családba született.
2020. dec. 24. 01:19
 3/35 anonim ***** válasza:
66%

A fiúk sajnos ilyenek.

Ezt anyaként mondom.

Pár kedvenc kaján kívül semmi.

Van amit nem is akar megkóstólni.Rendel egy pizzát.

Múltkor jött haza a barátnőjét ők ezen kaptak össze, hogy a lány főzött.Nem akarta megenni.

Duzzogva jött haza, hogy nem rendelhetet pizzát.

És nem azért ilyen mert nem főzünk itthon sokféle ételt.

Nem tudom mitől alakult ez így.

A másik gyerekem lány.Ő mindent

megeszik.Keleti konyha,vagy mediterán, minden jöhet.

2020. dec. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%

Na és, ha ő csirkemellet akar enni, hadd egyen. Amíg nem bunkó, és nem várja el, hogy főzzetek külön neki...


Egyébként ha egyszer összeköltöztök, ez úgyis fog változni. Mindketten hozzátok a saját szokásaitokat, és majd összecsiszolódtok.

Párom az évek alatt rengeteg mindent megeszik vagy legalább megkóstol, amit otthon nem, és én is teljesen másképp főzök mostanra, mint anyám. Egyszerűen kialakultak a saját szokásaink.

2020. dec. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat! Na igen, ez hogy nem bunko.. azert mert a szüleimmel nem mer bunkózni, de tudom belul mit gondol, es felek hogy emiatt nem akar majd jonni, mert hogy nincs nalunk “jo” (számára jó) kaja. Es en is kellemetlenül erzem magam, amikor latom hogy nem fogja megenni, vagy kotorja ki.
2020. dec. 24. 01:36
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csomagoljon otthon magának azt amit ő szeret és amikor elmegy hozzátok,megterítitek az asztalt,aztán ő előveszi szépen az asztal alól a saját kis uzsidobozát,ti is azt eszitek amit ti csináltatok és ő is a sajátját.
2020. dec. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell összeönteni ezeket.

A mézes-mustáros csirkét lehet a tányérban összekeverni a mártással, neki meg magában adnia csirkét.

Diós halnál is lehet egy szeletet neki natúran sütni, nem kell összediózni.

Nem értem, mi ebben a bonyolult, vagy milyen ötletelés kell...

Meg mondjuk meg lehetne kérdezni tőle, mit szeret enni....

2020. dec. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
79%
De miért nem lehet előre megkérdezni, hogy ezt vagy azt a kaját megenné-e?
2020. dec. 24. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
80%

Találkoztam evvel a jelenséggel a lányom egy vasárnap elhozta a barátját bemutatni. Vasárnapi ebéd ahogy kell és azt mondja a fiú hogy náluk vasárnap bundás kenyér szokott lenni azt enne.

Mondtam neki de most nem otthon vagy jó étvágyat !

Na most ő a lányom férje már 6-éve .

2020. dec. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
35%

Ne főzz neki, vagy ne hívd meg legközelebb ebédre/vacsira.

Gyorsan túladnék az ilyen baráton, ha most hozzászokik, hogy mindig csak az van, amit ő szeret, később már komoly problémák lehetnek, amennyiben esetenként mást teszel az asztalra. Édesanyuka elkényeztetett fiacskája, válogasson otthon.

2020. dec. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!