Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tegyek, ha a baratom...

Mit tegyek, ha a baratom nagyon válogatós?

Figyelt kérdés
Nem lakunk egyutt, nala nem szoktunk fozni nagyon, itt anyukám főz, de sokszor “különlegesebb” kajákat, pl.: kacsa, ananaszos hus, diós hal, mezes mustáros csirke stb. Ha baratom atjon, sokszor nem kéri a kajat, de nem hisztizik, azt mondja majd eszik szendvicset. Csak nekem rossz erzes, hogy frissen megvan csinalva a finom étel, es nem kell neki, pluszba még mást is kell csinalni. Viszonylag szegeny családban nőtt fel, ebbol gondolom hogy amiatt nem szereti/ismeri ezeket a kajákat. Volt amit megkóstolt, es ugy sem ízlett neki, szoval nem is errol van szo. Csak sajna nem mindig lehet sült krumplit, csirkemellet meg rantott sajtot enni... ez az egészségnek sem tesz jot. De olyan makacs, hogy leszarja, o azt csinal amit akar. En is válogatós vagyok, de nem ennyire. Ötlet? Mas volt mar hasonlo helyzetben?
2020. dec. 24. 01:08
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
61%

#23, az lényeges, hogy vendégségben sem kell mindent megenni!

Kérdező, gondolj bele, neked rosszul esik, hogy nem eszik meg sokmindent, de, hogy eshet neki, hogy olyanokat akarnak vele megetetni, amit nem akar. Ha értelmesen a tudtotokra hozza, hogy ő ilyet-olyat nem kér, nem is hisztizik, akkor mi a gond? Légyszíves, csinálj neki egy szendvicset! Nem kell ezt túlreagálni. Ha esetleg majd később közös háztartást fogtok vezetni, akkor is célszerű a párod igényeit figyelembe venni!

2020. dec. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
43%

Mit tegyek, ha a baratom nagyon válogatós?


Ne legyen valasztek es akkor csak egybol tud valogatni :)

2020. dec. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem jósolok nagy jövőt ennek a kapcsolatnak. Azt látom, hogy mindenki fújja a saját igazát és senki nem hajlandó kommunikálni, igazodni.


Ha azt akarod, hogy új ételeket próbáljon ki, nem egy teljes, új menüsort kellene rátolni, hogy aztán neki is, nektek is ciki legyen, hogy nem ízlik neki. Hanem apróbb dolgokat kínálni az étele mellé, amit nem baj, ha nem eszik meg. Illetve olyanokat főzni, ami nem jelent nagy eltérést a szokásos menüjétől. Fűszerekre is külön érdemes odafigyelni, mert ez alapján az is új lehet számára és zavarhatja. Mindemellett egyeztetni vele, hogy érdekli-e, megfelel-e stb.

Pl. rántott hús, krumplipüré + sült cékla

Orly csirkemell csíkok (néhányat kiránthattok tartalékba) + sült krumpli

sült husi (mellé nálunk simán elfér néhány szem krumpli, répa esetleg hagyma)

Lehet hogy bejönne neki még: brassói, mátrai borzaska, röszti, vasi pecsenye, krumplisaláta (majonézes vagy ecetes), mustáros tarja (méz nélkül!), sima ecetes zöldsaláta, savanyúságok.


Az édes-sós, a gyümölcsös hús borzasztóan megosztja az embereket, azt valószínűleg soha nem fogja megenni.

2020. dec. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
58%
A rántott húst is millióképpen lehet variálni, csak kicsit utána kéne nézni. Tejfölös bunda, borzaska, töltött húsok, göngyölt húsok... A variáció végtelen. És ha ananász meg camambert helyett sonkával meg sajttal indítasz, akkor esetleg még megkóstolni is hajlandó.
2020. dec. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi ez a flegma stilus, a szakácsa se vagyok ennyi erovel. Ha normalisan irod, akkor is ertem.
2020. dec. 25. 18:04
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!