Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a teendő, ha egy családtag...

Mi a teendő, ha egy családtag folyton a saját villájával meg kanalával eszik közös ételekből (legyen az saláta, köret, bármi) és sokszor még úgy is teszi el őket?

Figyelt kérdés

Engem eléggé bosszant, mivel mindig ügyelek hogy ne egyek bele főzéskor az ételekbe, ha kóstolni is kell, akkor azt előtte és utána is tiszta kanállal vagy villával, valamint későbbi étkezésekre is úgy eltenni a dolgokat, hogy azokról tudjam hogy nem voltak előtte belerágva meg beleturkálva.


Valamelyik nap azt láttam hogy egy az egyben kanállal evett egy lekváros üvegből, utána meg betette a hűtőbe, másnap meg kérdezte hogy nem-e kérek lekvárt a desszerthez...



2020. dec. 27. 23:16
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

#8: Nem, a kanál nélkül: de az nem változtat a tényen hogy előtte 15x lenyalta meg újra belenyomta


És nem kis üveg lekvár, hanem nagyobb, olyan ami 2-3 hét mire elfogy(na): ki tudja mi megy a nagy, vödrös tejfölökkel meg a többivel. (Lehet jobb ha nem is gondolok bele...)

2020. dec. 28. 00:23
 12/34 anonim ***** válasza:
46%
Kavarog a gyomrom🤮🤮🤮
2020. dec. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
52%

Fúj basszus. Nekem ez gusztustalan. Én amúgy tudom is magamról, hogy kényes vagyok ilyenekre, de szerintem az ilyen szituk az emberek nagyrészét amúgy is kiaksztanák. Minek kell beleenni a dobozba? Nincs pénz kistányérra? Annyira dagadt az illető a fagyi zabálástól, hogy nem bír felállni egy tányérért? Ugyanez palack innivalóval...

Én vennék mindenből sajátot, megmondanám az illetőnek, hogy sajnos nem bírom tovább a gusztustalankodását meg a lustaságát, úgyhogy ezentúl külön cuccaim vannak, azokba nem nyálazzon bele. Ha ezt sem tartaná tiszteletben, akkor vennék egy mini hűtőt a szobámba.

2020. dec. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
58%
Normális ember ilyet nem csinál egyértelmű de úgy látom azért akadnak kivételek...🤮
2020. dec. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
46%

Nem fogtad fel a mondanivalóm, nem is vártam el.

Olyan mennyiségű idegen testnedvet fogyasztasz, amiről nem is tudsz, hogy el se tudod képzelni. Nem csak a családtagoktól, vadidegenektől is és nem tehetsz ezek ellen semmit.

Arrogáns, kihanemén kispitsa vagy, úgyhogy további jó rettegést a baciktól.

2020. dec. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Még senki nem válaszolt a kérdésre.

Mi a teendő?

Miket próbáltál eddig, amik nem jöttek be?

2020. dec. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
91%

Találjátok tányérra és a találó edényben legyen eszköz, amivel kivehet belőle.

Ha bele eszik, rászóltok.

Számon kéritek rajta.

Elbeszélgettek vele.

2020. dec. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
73%

Bevallom én is próbálok nem "bele nyálazni" az ételbe, de mindig van valaki, aki bele nyúl. Ez roppant undorító ezért, aki bele nyúl elvisszi a kaját és az ő kártyájáról rendelünk kaját. Sajnos előfordul próbáld meg neki megmondani mi okoz neked problémát.

Remélem rendben lesz minden!

2020. dec. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
81%

A fött ételt nem teszem az asztalra, hanem külön a pulton van, ha valakinek kell belöle, akkor vagy én szedek neki, vagy onnan a tálalóeszközzel tud csak sezdni, a saját evöeszköznél elöre szólok, hogy ne vigye oda, mert csak leesik.

A hütöböl meg nem szokás csak úgy enni kulturhelyen, ha valamit megkivánunk, akkor kiszedjük kistányérra söt inni is pohárból szoktunk!


Viszont meglepöen sok embernek nincs minimális étkezési kulturája a válaszok alapján, meg a higiéniai szintje is a béka feneke alatt van.

2020. dec. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
20%

19-es, utaztál már bkk-n? Igen? Akkor szerintem a higiéniát el lehet felejteni.


Egyébként kérdező, gondolom te sehol nem eszel vendégségben, étteremben sem. Jobb ha nem tudod, ott mik mennek, mert agyvérzést is kapnál :D

2020. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!