Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől málik szét a kenyerem?

Mitől málik szét a kenyerem?

Figyelt kérdés
Mostanában szoktam sütni kenyeret barnalisztből és pár nap után morzsálódik a közepe. Szerintetek mi lehet a gond? Ezeket használom: 1kg tk liszt, 2 tasak száraz élesztő (egy db 500grammhoz van) és árpa maláta szirupot meg mézet cukor helyett elkeverek 1 liter vizben. Ezen kívül még teszek bele 3 evőkanál őrölt lenmagot és napraforgó valamint tökmagot jócskán. Egy 25x25ös (vagy lehet h nagyobb) magas falú tepsibe teszem miután meggyúrtam és hagyom kelni, aztán ha jól feljött akkor elkezdem sütni. Frissen még nincs semmi baja, de másnap fokozatosan "romlik" az állaga és morzsálódik szana-szét. Szerintetek mit ronthatok el?

2021. jan. 19. 22:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
#10 le leszel pontozva keményen!
2021. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
10es: csak ecsettel bekenem a tetejét amikor forrón kiveszem, ne úgy képzeld el hogy 1-2 deci víz rámegy...
2021. jan. 20. 15:45
 13/15 A kérdező kommentje:
többiek: nem szoktam alá vizet tenni. Olajat sem teszek a tésztába, szeretném hogy minnél jobban adalékmentes legyen, meg felesleges üres kalória mentes, tehát semmi olaj vagy finomított cukor, ezért is tettem az egy kanál árpamaláta szirupot (eredetileg melaszt akartam de sehol se találtam) és azt nem éreztem elég édesnek, ezért tettem még hozzá egy kanál mézet. Lehet hogy sok lett? Csak azért így csináltam, mert féltem ha kevesebb édeset teszek bele akkor nem fog dolgozni az élesztő...
2021. jan. 20. 15:52
 14/15 anonim ***** válasza:

A cukortratalom a lényeg. A víz alatta nem lesz plusz adalék, egy kis fazékba szoktam a sütő aljára tenni.

Olaj helyett mehet tökmag olaj is,ha már tökmag van benne.

Kókusz zsír vagy hasonló egy pici

2021. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Raksz bele 2 csomag élesztőt, tutti hogy dolgozni fog az cukor nélkül is!

Én a kenyeremhez csak lisztet és vízet adok egy negyed csomag élesztőhőz, és ebből is 1 kiló kenyér lesz. (igaz én előtésztát készítek és azzal dolgozok)

2021. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!