Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki próbált már bolti...

Valaki próbált már bolti szárított kovászt aktiválni?

Figyelt kérdés
Én ma fogok venni, és aktiválni. Kenyérhez kell értelem szerűen :)

2021. márc. 3. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
aktiválni? az ilyen kis sütőporos zacsi méretű szárított élesztőre gondolsz? Azt nem kell aktiválni kenyérsütésnél. Összekevered az összetevőket, belekevered nyilván az élesztőt is aktiválja az saját magát. Nem kell felfuttatni.
2021. márc. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem élesztőre gondolok, hanem szárított kovászra.
2021. márc. 3. 16:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Elsö: a kovász és az élesztö nem ugyanaz!

Kérdezö: a csomagoláson lévö leírás alapján használd, úgy jó lesz.

2021. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit én láttam, ahhoz ugyanúgy kellett élesztőt adni a használati szerint is, a kovásznak csak az ízét adta.
2021. márc. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Vettem dr oetker rozskovászt. A cél az lenne, hogy ne várjam meg az egy hetet, mire a kovász elkészül, hanem aktiválom (liszttel vízzel etetem), és akár 0-2 napon belül már használom is a kenyérhez. Élesztőt nem akarok adni hozzá, pont a kovászolt kenyér lenne a lényeg.
2021. márc. 3. 17:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el a használati utasítást. Ez nem használható kovászként, nem aktiválható, nem is értem, hogy írhatják rá.

Limara fb csoportjában írd ki, hogy szeretnél kérni kovászt, valószínűleg lesz olyan tag, aki a közeledben lakik.

2021. márc. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!