Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 1Kg lisztből hány palacsinta...

1Kg lisztből hány palacsinta lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Vasárnap készülök palacsintát sütni, mamám fél kg lisztből szokta, én 1kg-ból szeretnék. Mit kell hozzá adnom?

A tippem:

1kg liszt

3-4db tojás

1 liter tej

1 kiskanál só

1 evőkanál cukor

Fél deci olaj

Illetve adagolni a szénsavas ásványvizet


Valaki esetleg tippek?



2021. márc. 11. 12:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Néztem recepteket, de valahol sütőport raknak bele, valahol cukrot, de valahol meg tej nélkül csinálják.. eszem megáll hogy ennyi féle van. Írják meg pontosan ebből ennyi azt szevasz, nem értem mit kell bonyolítani :DD
2021. márc. 11. 12:25
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

sütőpor tuti nem kell a hagyományos palacsintába!


Én a Horváth Ilona alaprecepttel csinálom mindig: 15 dkg liszt, 1 tojás, 3 dl tej, 1 dl szódavíz.


Ebből kb. 10 nagy palacsinta lesz - ilyen kb. 25 centis nagy Tefal palacsintasütővel:


[link]



Amit te írsz, az RENGETEG liszt egy liter tejhez!!!! Abból nem palacsinta lesz, hanem valami sűrű kulimász.

2021. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
A 3-4 tojás helyett én 5-6ot szoktam.A kg liszt simán felvesz 1liter tejet plusz a szódavíz,cukor lehet 2-3 kanál.A többi nagyjából ok
2021. márc. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Szorozd fel az én receptemet (#2) 6-tal. Az 90 dkg liszt, kb. arányos lesz ha a többi alkotórészt is ennyivel szorzod.


De a darabszám függ attól is, hogy mekkora méretű sütővel csinálod. Ha a hagyományos hosszúnyelű vas palacsintasütőd van, simán kijön az én adagomból 15-16 palacsinta is, mert kisebb az átmérője.

2021. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Én kb 200-250 g liszthez 2 tojást használok, kb 2 dl tejet,meg 1 dl vizet. De lehet kevesebb folyadékot, azt nem szoktam pontosan számolni. 10-12 palacsinta lesz belőle.
2021. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Elég jó az alaprecepted, én olajat a kiló liszthez többet teszek, kb 2 decit. Szerintem lesz vagy 70-80 db palacsintád.
2021. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
28 centis palacsintasütő, tehát kb batárnagy palacsinta lesz, ezért is szeretnék sokat.. ha már lúd legyen kövér is
2021. márc. 11. 12:51
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
De arra készülj, hogy ha nem két palacsintasütővel csinálod egyszerre, 2 órát tuti ott fogsz állni a tűzhelynél, mire kisütöd.
2021. márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Andizsuzsi ***** válasza:
74%
Nekem szintén batár nagy palacsintasütőben 13-14 db készül 30 dkg lisztből. Recept kb az, amit írtál, de én cukrot nem teszek bele, illetve olajat sem, ecsettel kenem ki a sütőt, jófajta kerámia, nem kell több alá. Persze a darab attól is függ, mennyire kevered sűrűre a tésztát, mennyire sütsz vékonyat. Én például tudok marha vékony palacsintát sütni, de nem szoktam, mert nem szeretik. Ezért közepesen vastagokat sütök, amin már nem lehet átlátni, de még szépen lehet tekerni.
2021. márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Használd a #2-es válaszoló receptjét, az a jó! Ha valaki 25 dekagramm liszthez tesz 3 dl. folyadékot abból nem palacsintatészta hanem kenyértészta lesz!
2021. márc. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!