Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mik a kedvenc diétás ételetek?

Mik a kedvenc diétás ételetek?

Figyelt kérdés

Már régóta sütök-főzök, de most kicsit több zöldséget szeretnék enni, eddig csak húst hússal, rizzsel vagy tésztával ettem. Szóval finom recepteket szeretnék, amik diétába is beilleszthetőek. AMit ma vettem:

cukkini, répa, krumpli, hagyma, zeller, karalábé

Szeretném rászoktatni magamat a cukkinire, de annyira nem szeretem az ízét, max krémlevest szoktam csinálni belőle.

Illetve rengeteg jó köret van itthon, quinoa, bulgur, kuszkusz, köles, rizs.

A húst egy kicsit szeretném mellőzni, lehet ilyen recept is, ami húsos, de mostanában nem nagyon kívánom mert túlzásba vittem

Köszi előre is a válaszokat!



2021. márc. 18. 14:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontból diétás?


Cukor?

Zsír?

Epe?

Glutén?

Egyéb?

2021. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Miért vettél cukkinit, ha nem szereted?


Egyébként mindig az a legegészségesebb és diétásabb, aminek szezonja van. Ami jelen esetben a gyökérzöldségek, karalábé, zeller, édesburgonya, fehér és lilakáposzta, cékla, vörös/lila/póréhagyma, kelbimbó, de sorolhatnám még.

És a tavasz első zöldségszezonjának küszöbén állunk: MEDVEHAGYMA!!!!

De a mirelit zöldség sem ördögtől való, sőt. Nem beszélve a rengeteg féle hüvelyesről.


Ezeket a zöldségeket mind meg lehet sütni sütőpapíron, kevés olívával, sok fűszerrel a sütőben.


De melegen ajánlom Főzelékes Feri receptjeit, valami elképesztő, amit művel a zöldségekkel. Sokáig inaktív volt, de egy hete visszatért lencsés-brokkolis-pórés miegymás, spenótos-karfiolos répafőzelék, lencsés-joghurtos sültzöldségsaláta.

De én a hétvégén ezt csináltam meg, valami isteni lett

[link]

2021. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Főzelékes Ferire még egy szavazat! :-)


Nagyon sok receptjét megfőztem már - nagyon kreatívan kombinál, és a sűrítéshez is általában a zöldséget használja turmixolva. ERgo ennyivel is "diétásabb", mint a habart v. rántott főzelékek.


Az én egyik kedvencem onnan a curry-s cukkini főzelék.

[link]


De még nem volt olyan, ami ne ízlett volna onnan. :)

2021. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Melyik diétára gondolsz (divat-fogyókúrákat nem tartok).


Én pl glutén-diétázok, így onnan minden jöhet mert attól nem lesz panaszom.

2021. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Szalonna. Glutén- vagy laktózmentes diétához.
2021. márc. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Diéta alatt azt értem, hogy könnyen emészthető legyen, zsír és ch szegény.

Mert egészséges :D igazából egyszer elkaptam valami nagyon durva vírust amitől nagyon rosszul voltam, aznap cukkinit ettem és eddig rá se tudtam nézni mert összekötötte az agyam. Ne az a nagyon magyaros. :)

Köszike ránézek mindenképp!

2021. márc. 18. 17:24
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire diétás, de szerintem azért nem mondható nehéznek az egyik kedvenc ételem, a zöldséges farfalle. A farfalle ugye a masnitészta, ezt készítem el sok zöldséggel, camembert sajttal, olajbogyóval. Isteni finom.
2021. márc. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Ha nem szereted a cukkinit, nem kell erőltetni, van más nagyon fini zöldség :)
2021. márc. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszont mindenképpen cukkinit akarsz enni, akkor javaslom, hogy több zöldséggel párold össze. Így azért ha együtt eszed másokkal kevésbé intenzív az íze :)
2021. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Zabkása
2021. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!