Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortakrém, de hogyan?

Tortakrém, de hogyan?

Figyelt kérdés
A kisfiam epres tortát kért a szülinapjára. Sütök egy kakaós piskótát. Vettem epret (1 kg), egy 250 grammos mascarpone-t, egy Hulala-t és habfixálót. Ezekből lehet jó krémet készíteni vagy kellene valami más még bele/ezek helyett?? És hogyan készítsek ebből finom krémet? Nem vagyok cukrász növendék, sajnos nagyon rossz vagyok ebben. Annyi félét olvastam, teljesem összekavarta a fejem.
2021. márc. 30. 15:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Hulalát nem tennék bele a helyedben... Full műanyag izé, kár vele elrontani a mascarpone-t.


Inkább vegyél rendes habtejszínt!

2021. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Ha a krémbe is akarsz tenni turmixolt epret, akkor szerintem kell bele zselatin is. Ha csak a mascarpone-t kevered ki cukorral, citromhéjjal, és tejszínhabbal - és csak darabolva teszed bele az epret, akkor nem kell zselatin.
2021. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Főzz pudingot közbe bele a zselatin,ha kihűlt hozzá a mascarpone,meg eper.Diszítesre is hagyj epret.
2021. márc. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Melyik habtejszínt javasolnád? És akkor kell bele habfixáló is?
2021. márc. 30. 16:04
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :)
2021. márc. 30. 16:05
 6/16 anonim ***** válasza:

Bármelyik habtejszín jó, mind 30%-os.

Én az aldi-lidl-ben szoktam venni - mindkettő teljesen OK. (milfina, Pilos)

2021. márc. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja, és ha szép óvatosan kevered össze a mascarpone-val, akkor szerintem "megáll" habfixáló nélkül is.... A mascarpone nagyon sűrű, stabil.
2021. márc. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%

vegyél flakonos tejszínhabot, a piskótára rárakod az epret, kevésből levet kavarsz, ráfújod a habot és meglocsolod.

Nem kell több a gyereknek, fölösleges túlspilázni.

2021. márc. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
A hulala eleve tartalmaz habfixálót.Ahhoz totra sűrűségű krém legyen kb másfél csomag zselatin és aranka krémpor kellene bele.
2021. márc. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

#9: na, aranka krémpor..... étkezési keményítő aranyáron....

megspékelve egy kis aromával meg színezékkel


Teljesen fölösleges ilyen műanyag vackokkal telepakolni egy tortát.


Ott a minőségi mascarpone + igazi tejszín.

2021. márc. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!