Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak rengeteg csirkem...

Mit csináljak rengeteg csirkemellből? Pontosabban, hogy tehetem ehetővé?

Figyelt kérdés
Magamtól soha az életbe nem vennék, annyira utáljuk, de a nagyim nevelt nekem 30 csirkét , ezek most benne figyelnek a fagyóba. A mellek külön vannak, nehogy belekeveredjen valamilyen kajába, mert tuti kukában landol. Próbáltam kirántani, úgy megettük. Ha csak megpirítom, úgy nem esszük meg, levesbe szintén ne. Valami szószos vagy rakott dologra gondoltam, lényeg hogy jó szaftos legyen.Ti miket csináltok ebből?
2010. aug. 23. 21:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Brassói aprópecsenyét szoktunk belőle készíteni. Magában én sem szeretem, olyan száraz a húsa.
2010. aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Szeletekre vágva befűszerezed sóval és borssal, lisztbe, tojásba és reszelt sajtba panírozod, kiolajozott tepsibe egymás mellé fekteted a szeleteket, főzőtejszívvel leöntöd sütőbe készre sütöd. Nem lesz száraz, finom omlós szaftos. Összesül az egész, kockára vágva tálalhatod.
2010. aug. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Burgonyás bundában süsd meg!

Lereszeled a krumplit és a fokhagymát,tojást ütsz hozzá,egykis tejet öntesz bele,és annyi lisztet keverj bele hogy nagyon híg galuskatésztát, vagy nagyon sűrű palacsintatésztát(ahogy tetszik:D) kapj eredményként!Sóval ízesítsd!Ebbe csak mártsd bele a lisztezett csirkeszeleteket,és "dobhatod" a serpenyőbe!Ha fritőzben sütnéd,ne használd a kosarat,mert szerencsétlen esetben beleragadhat a massza!

Bő zsírban süsd mint a rántott húst!

Tejföllel, reszelt sajttal tálald!

Minden jót!

2010. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket. Összekevertem darált sertéshússal, úgy sütöttem meg fasírtnak így nagyon finom volt. Igen, vannak még ilyen emberek :D Számomra színtelen, szagtalan, fojtós, tényleg a legértéktelenebb rész, tápanyagban pedig nem több mint pl a combja. Köszi, kipróbálom a többi szószós receptet is :)
2010. aug. 24. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!