Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főznél ezekből az alapanya...

Mit főznél ezekből az alapanyagokból 2 személyre?

Figyelt kérdés

Holnap megyünk bevásárolni ma már nem akarok pénzt költeni (nem is tudnék legközelebbi bolt ami nyitva van 10km.re van se busz se kocsi párom dolgozik)


Szóval van itthon kb 1kg csirke mell, 1 kg zöld bab, kb 2 marék zöld borsó, spagetti tészta, fodros nagykocka kb 2 marék, párszem krumpli, liszt 1 kg, cukor 1 kg, olyan 10-20dkg zsír (olajat nem használok), új hagyma 2db, tojás 6db


Semmi ötletem sincs és eléggé kifogytam se tejföl, se rizs, se elég zsír, zsemle morzsa is csak egy maréknyi van... Segítsetek légyszi délután 4re kell megfoznom addigra ér haza "azuram"😂🤦‍♀️



2021. máj. 21. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

tejszíned nincs otthon?


Lehetne csinálni ebből egy jó kis zöldséges-tárkonyos tejszínes mártással csirkecsíkokat, és hozzá főtt tészta.

2021. máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ezek vannak, akkor csinálhatnál csirkemellet rostonsütve párolt zöldbabbal.

A zöldbabot meg is sütheted. Pl:


[link]

2021. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én csinálnék valami natúr csirkét meg hozzá törtkrumplit és párolt zöldbabot
2021. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Kárpáti borzaska (lapcsánkás hús), bár azt kisütni kevés a zsír.


Akkor meg temesvári szelet mintájára, igaz eredeti szerint sertéssel és tejföllel készül, de simán mehet csirkével, tejföl nélkül is, és rizs helyett lehet spagetti tésztát kifőzni.


De rakott zöldbab is lehetne, tészta lenne a rizs helyett.

2021. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tortilla tekercs.


A tészta kvázi liszt meg víz, sütőpor, pici zsiradék.


A töltelék meg sült csirkecsíkok, és tetszés szerinti zöldségek. De lehet bele sütni rántottát is.


Inspiráció:

[link]

2021. máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rántott csirkemell, de nem a hagyományos módon.


Lisztet, tojást, reszelt nyers krumplit, sót, borsot, apróra vágott újhagymát, és pirospaprikát összekeversz egy tálban, majd annyi vízzel hígítod, hogy bele tudd mártani a csirkemelleket, és rátapadjon a krumpli, illetve a hagyma. Ezt zsírban kirántod, és a zöldbabbal tálalod, amit párolhatsz, süthetsz, vagy amit csak jónak látsz.

2021. máj. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Csíkokra vágott csirkemell befűszerezve, kisütve (kevés zsiradék kell), párolt zöldbab, törtkrumpli. Az újhagymát is közé dobálnám, vagy a krumpli vagy a zöldbab közé.
2021. máj. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én is arra gondoltam mint az #1. de ha van tejed akkor tejszín helyett rántást is csinálhatsz. zöldbbaos-borsós csirekmártás tésztával vagy krumplival
2021. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én felkockáznám közepes méretűre a csirkemellet és párolással megpuhítanám nehogy kiszáradjon.A borsót és babot hozzáadnom hogy összeérjenek az ízek,persze fűszerezés ízlés szerint.Magfőzném a spagetti tésztát majd hozzáadnám a zöldséges húshoz és összerottyantanám és ebből lenne egy zölséges húsos tészta.Persze mindkét fajta hagymát is hozzáadnám hogy jó íze legyen.Esetleg van szója szószod vagy carbonara porod azzal is finom volna
2021. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!