Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek hogyha ilyen alap...

Mit főzzek hogyha ilyen alap cuccok vannak itthon?

Figyelt kérdés

Anyám elment pasizni, én pedig itthonmaradtam kaja nélkül.16 éves fiú vagyok, eddig nem főztem nagyon.Van itthon rizs,tej,tojás,zöldségkeverék a fagyasztóba, paradicsom,paprika meg ilyenek hogy olaj, kenyér,vaj,sajt stb...

Nem tudom mit és hogy kell főzni,valaki leírná részletesen? a bundáskenyeret meg a rántottát nem szeretem


Tehát van itthon kaja csak én nem tudom mit kéne ezekből csinálnom ami finom


2021. júl. 3. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tejberizs, párolt zöldség, tojásos lecsó, rizses lecsó. Sajtos melegszendvics, főleg, ha van valami felvágott, vagy sonka.

Hirtelen ezek jutnak az eszembe. Ha kitalálom, mit szeretnél, leírom szívesen, hogy kell, de az összeset nem akarom, bocs. :)

2021. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még a zöldséges rizs jutott az eszembe, de ahhoz kellene valami feltét is, ahogy a párolt zöldséghez is.
2021. júl. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
A rizs főzőtasakos, vagy sima?
2021. júl. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
sima
2021. júl. 3. 16:31
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Menj el bevásárolni
2021. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat.Ezt fogom megcsinálni:

[link]

aztán csak nem gyújtom fel a konyhát :D

2021. júl. 3. 16:38
 7/11 anonim válasza:
82%
Rqkj oda keves zsirt vagy olajat, rakj bele rízst és picit pirítsd, de ne úgy hogy megégjen, ha picit pirult öntsd fel az egészet vízzel(LEPJE EL A RIZST A VÍZ ÉS MÉG TÖBBET IS ÖNTS, A RÍZS MEGDAGAD), rakd bele a zöldséget(paprika, brokkoli, répa, borsó..) tegyél hozza sót, ne nagyon sokat mert kivenni nem lehet belöle,inkább utolag korrigáld(ha találsz ilyen húsleves vagy erőleves kockát, dobj bele egyet). MIKOR JÓ? Kóstold neg a rízst időnként, ha nem recseg akkor a zöldség is megfőtt. A tojásos rízs készítéshez verj fel két tojast(kavard össte a fehérjét a sárgájához) es ezt öntsd a majdnem megfőtt rízs tetejére szórtan, várj míg félig megszilárdul és aztán kavard a zöldséges rízshez. A rízs megfő. Szedj egy tányérra és reszelj rá sajtot.
2021. júl. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#6: Jó választás! Ha esetleg van otthon kis kolbász, vagy virsli, az még mehet bele.
2021. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
jó lett, de végül kenyérrel ettem meg mert azt hittem hogy a rizst tejbe kell kifőzni és leégett😂
2021. júl. 3. 18:33
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Gratula! De a tojásos lecsóhoz egyébként sem kell rizs. ;)

Vagy tojásos lecsó, vagy rizses lecsó. A rizs főzése amúgy is külön fejezet, de az se nagy ördöngösség.

Így, a sikerélmény után bátran próbálkozz más kajákkal is!

2021. júl. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!