Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel pótolható a ciklafilamon?

Mivel pótolható a ciklafilamon?

Figyelt kérdés
Emésztőrendszeri problémák miatt a háziorvos azt tanácsolta, hogy kerüljem fűszeres ételeket, főként a hagymát és csípőspaprikát és ciklafilamont. Az utóbbi kedvenc fűszerem, nélküle minden hús ízetlen, nem is nagyon étvágyam.

2021. júl. 7. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az mi?
2021. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit a Google nem ismer, az nincs. Tehát semmivel nem kell pótolnod!

[link]

2021. júl. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Véletlen nem ciklamátot akartál írni? Bár az meg édesítőszer.

De én sem tudom, hogy mi az a ciklafilamon.

2021. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, ezekszerint csak mifelénk nevezik így. Lestyánról van szó.
2021. júl. 7. 22:02
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
A lestyánt zellerrel tudod pótolni.
2021. júl. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, lemaradt a többi. A hagymát esetleg póréhagymával helyettesítheted, a csípős paprikát nem nagyon tudod mással, mert akkor gondolom a fekete borstól is eltiltottak.

Vagy, ha nagyon ízetlennek találod a póréhagymát, meg kellene beszélned az orvossal, hogy esetleg egy keveset használhatsz-e ezekből.

Javítok: A lestyánt a zellerlevelével tudod pótolni, nem az egész gumóval.

2021. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Ez már szégyen.... szóval a zeller levelével tudod pótolni.
2021. júl. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a dokidat a lestyántól tiltással, mivel a lestyánról köztudott, hogy emésztésjavító.


"Lestyán a házipatikában

Vesekő, vesehomok kihajtására, ödémák megszüntetésére jó, kiváló vizelethajtó. Ha gyakran van gyomorégésünk, legyen otthon lestyán. Serkenti az emésztést, de kismamák ne fogyasszák!"


Küllemre valóban a zellerre hajaz, de ízre állítólag a petrezselyemre:


"Mit tudunk a lestyánról?

Petrezselyemhez hasonló illatú és ízű fűszernövény, melynek levelét, magját és gyökerét is felhasználhatjuk. Az erdélyi konyha elengedhetetlen fűszere a csombor mellett."

[link]

és:

[link]


Ettől függetlenül szerintem nem hasonlít semmi másra a lestyán az lestyán.

Ha te azt az ízt szereted, akkor nem fogod másban megtalálni.

Egyed nyugodtan, ettől bajod nem lesz!

2021. júl. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 8-as!

Nem kötözködni szeretnék, de ha azt írod, hogy " ízre állítólag a petrezselyemre" akkor valószínűleg te nem ettél még lestyánt.

Nekem volt annak idején a kertemben, egy magas növény, még a levelei is olyanok, mint a zelleré. Teljesen valóban nem olyan az íze, de az volt a kérdés, hogy mivel tudná pótolni. Márpedig ezzel, mert tudomásom szerint nincs más olyan növény, aminek az íze ehhez hasonlít. Egyébként van, ahol maggifűnek is nevezik.

Aki a cikket írta, az se igen evett még lestyánt, ezért nem mindig érdemes a netről tájékozódni. Válaszaimban legtöbbször a saját tapasztalataim szoktam leírni.

2021. júl. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszem kötözködésnek, de kijavításra szorulsz és te se vedd kötözködésnek!

1.

Ettem lestyánt, ismerem az ízét, ugyanis van a kertemben.

2.

Azért írtam, hogy "állítólag" mert nekem sem a petrezselyemre sem a zellerre nem hasonlít, pont azért, mert ismerem.

3.

Nem maggifűnek nevezik, hanem vegetafűnek, de ez a kérdés szempontjából totál érdektelen.

[link]

4.

Attól még, hogy a levelei a zellerre hasonlítanak, az íze teljesen más!

A hógolyó sem szilvásgombóc, pedig mindkettő gömbölyű!

5.

A korrekt válasz a kérdésre - ha már mindenáron válaszolni akarsz - hogy a lestyánt nem lehet helyettesíteni, mert speciális aromája van.

2021. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!