Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha az ember szó szerint...

Ha az ember szó szerint semmit nem tud főzni, akkor hogy kezdjen a nulláról épjtkezni?

Figyelt kérdés

Ma csináltam internetes leírások alapján pár főtt tojást. De olyan félszegen hogy több receptet is többször ellenőrizve.


Hogy lehetne így felépíteni egy az önellátásra alkalmas tudást?



2021. szept. 5. 22:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Eloszor szerintem segits masoknak a fozesben ... dumcsizhattok kozben a fozesrol es elleshetsz egy csomo dolgot.
2021. szept. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Van egy igazán erre termett kiadvány: Szakácskönyv kétbalkezeseknek (Nemere Ilona). Nagyon jol leirja, hogy mit, hogyan csinálj. " internetes leírások alapján pár főtt tojást" Nem kellenek leirások, csak hagyatkozz erre az egy könyvre. Jo étvágyat a finom általad fözött ételekhez!!!!
2021. szept. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Gyakorlás gyakorlás gyakorlás :)

Hidd el, belejössz, tanulni fogsz a saját hibáidból, és egyre kevesebbszer kellesz belenézned a leírásba. Szépen lépésenként a legegyszerűbb dolgoktól a bonyolultabbakig. Csinálni kell, úgy tanulnod meg.

2021. szept. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Szazsu videóit nézd meg youtubeon.
2021. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Még annyit, hogy külföldön élek, így a könyveket kihagynám, mert ide megredenelni drága lenne a postaköltség miatt. :)


De youtube-csatornák jöhetnek pl. :)

2021. szept. 5. 23:21
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A neten vannak szakácskönyvek is, lehet, hogy a fent említett könyvet is megtalálod. Ha szeretsz enni, meg fogod tanulni. Egy párszor lehet, hogy ki kell dobni az egészet, de ez ne ijesszen el tőle, mind így tanultunk meg főzni.
2021. szept. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem kell neked könyv, sem direktben tanfolyam. A legtöbb receptoldalon vannak kategóriák, hogy az adott étel mennyire drága, mennyi idő kell hozzá, és mennyi tapasztalattal érdemes belevágni. Neked értelemszerűen a legkönnyebb kajákat kéne kiválasztanod.

Ha valami ennek ellenére nem világos, kérdezz, mondjuk itt. Ha meg valamit nagyon elrontasz, és nem tudod, mi volt a gond, akkor írd le ide a gyk-ra, és biztos megszakérti neked valaki. A kaják témakörben általában segítőkész válaszok vannak.

2021. szept. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Te most szórakozol. Van recept főtt tojás főzésre?
2021. szept. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 molnarmarcell21 ***** válasza:
73%

Egyszerűen gyakorlás kérdése. :)

Én lusta vagyok főzni és csak olyan ételeket készítek, ahol az összetevőket nagyjából elég beledobálni egy lábosba. Az első pár alkalommal követed a receptet, aztán megy magától. Van a repertoáromban 15-20 étel, az bőven elég.

A bonyolultabb ételeket már nem is éri meg elkészíteni, jobb venni - ha csak nem hobbid a gasztronómia.

2021. szept. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Többször csinálsz valamit sikerrel, magabiztos leszel. Youtube nagyon jó, látod és hallod is.
2021. szept. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!