Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A hatlapos tésztájánál a...

A hatlapos tésztájánál a szalalkálival való sütésnél mennyire lesz büdös?

Figyelt kérdés

Nem bolti kész tésztával készíteném, az már megvolt, most a tésztáját is magam készíteném el, de úgy rémlik jó büdös lesz. Persze ezt sehol nem írják. Nem a süti lesz büdi, hanem a szalalkáli reagálása a vízzel szabadít fel valami ammóniát, ha jól rémlik, persze ez el fog illanni.


[link]

[link]


2021. dec. 4. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom elviselni
2021. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint büdös. Öreganyámnak volt egy puszedli-receptje, hát volt szaga.
2021. dec. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon büdös. A sütit viszont imádom, nálunk filléresnek hívják.
2021. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyitott ablaknál szokták sütni. Hamar elillan az ammónia-szag.
2021. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám sütötte gyakran, ő is mindig nyitotta az ablakot. A süti viszont nagyon finom, én akkor szeretem a legjobban, ha egy kicsit már állt és összepuhultak a lapok a krémtől.
2021. dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg sül nyiss ablakot, büdi de nagyon finom sütik lesznek.
2021. dec. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Utálom a szagát. Nagyon büdi.
2021. dec. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Van egy anélküli recept, én azt csináltam meg valamikor régen, jó volt.
2021. dec. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kitűnő! Ha mindenki utálja akkor tényleg büdös.

Majd a bagós szomszéd is jól érzi magát egyszer. Ebbe nem lehet belekötni. Halat is füstölnék, de az nyílt lánggal történik a denszeszes égőn és kihívják a tűzoltókat 3 emelettel odébb is. (nem mintha a bagó nem lenne nyílt láng és még szét is hajigálják...)


A szalalkáli nélküli nem érvényes. Utálom amikor valamit készítenek ami ami "olyan, de nem abból" meg a "mentes", "x nélküli"... hát nem. Azzal lesz, úgy ahogy kell, azért készítem magam.

2021. dec. 5. 09:47
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Rettentő büdös, az a penetráns férfi piszoárszag, de olyan töményen, hogy ha kis konyhád van, csípi az ammónia a szemedet. De amilyen büdös, olyan hamar kiszellőzik. És a süti pihe könnyű lesz tőle. Megéri elviselni átmenetileg!
2021. dec. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!