Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az árpagyöngyöt magyarul...

Az árpagyöngyöt magyarul gerslit csak bele kell szórni a levesbe? A főzés végén? Mennyi ideig kell főnie?

Figyelt kérdés
Remélem, nem ez a leghülyébb kérdés a honlapon...
2010. szept. 7. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy, mint a levestésztát, csak hosszabb idöre van szüksége, mire megpuhul - kb fél óra.
2010. szept. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. A férjem a "mama főztjét" keresi rajtam, nálunk meg nem volt szokás a gersli.
2010. szept. 7. 19:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen leves, A gersli sokáig fő, lehet l óra is. Jól meg kell mosni.Múlt héten köretet csináltam belőle. Főztem kb 40 percet leveskockával, majd amikor majdnem puha volt, belefőztem apró kockára vágott krumplit, majd amikor minden puha volt, külön edényben piritott nagy fej hagymát öntöttem rá, összekevertem, bors só, jó izű lett. Sült kacsacomb volt hozzá, párolt káposztával.
2010. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyu a székelykáposztába szokott rakni. Ő nagyon szeretni, mi megesszük. Nem szabad a legvégén az ételbe rakni, mert lassan fő, tovább mint a rizs.
2010. szept. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Bableves.
2010. szept. 7. 20:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Már megint kérdés. száraz, fejtett, zöld?Szárazba fél időben, a többibe nem érdemes tenni.Jó étvágyat. Jó hallani, hogy fiatalok főznek! 50/N.
2010. szept. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szárazbab. A "fiatal" éppen már nem stimmel, de lélekben az vagyok. Élethosszig tartó tanulás.
2010. szept. 7. 20:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a lényeg! Fiatalnak maradni! Én sem vagyok öreg.Jó éjszakát.
2010. szept. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha a mama főztjét keresi rajtad,akkor talán kérdezd meg az anyósodat,hogyan főzte a bablevest! Lehet,hogy gerslivel sem lesz az igazi.
2010. szept. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!