Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hagyma/fokhagyma nélküli...

Hagyma/fokhagyma nélküli sütés-főzés?

Figyelt kérdés
Nem régóta járok egy fiúval.Szeretném meglepni,hogy főzök neki valamit,de egy probléma van!Nem tudja megenni a hagymát és a fokhagymát és az ezekből készült ételeket,nem bírja a szagát..:( Mit tudok készíteni így?
2011. aug. 22. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent, csak egy kis fantázia kell. Meg kis szorgalom az interneten keresni.

Kezdj először egy kis édességgel az biztosan tetszik neki, legközelebb meg rákeresel az interneten egy fő ltelre.

pl itt

[link]


bár nehezen tudom elképzelni hogy valaki ne szeresse a hagymát... én imádom :-)

2011. aug. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Csinálj carbonara spagettit. Ahhoz nem kell hagyma.
2011. aug. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

Ha tartós kapcsolat lesz, akkor majd te sem eszel soha hagymát, mert ő nem bírja a szagát?


Tudod kinek kéne ilyen pasi....

Még jó hogy nem a víz szagát nem bírja...

2011. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Egy rakás kaja van, amibe nem kell hagyma és fokhagyma! Millió: Császármorzsa, máglyarakás, varga béles, spagettiből is ki lehet hagyni, rakott krumpli, sült húsok, bármilyen köret, rántott húsok, rántott zöldségek, fasírozott, pizza, gyros tál hagyma nélkül (ubi, paradicsom, káposzta), szilvás gombóc, lekváros derelye, túrós ételekbe általáben nem kell, lasagne-be sem, meg egy csomó kaja van, amibe kell, de simán ki lehet hagyni, pl mi a hortobágyiba is szoktunk tenni, de szerintem semmivel nem lesz rosszabb, ha nem teszel.

CSinálj előételnek valami finom levest, mondjuk sajtkrémlevest pirítóssal, másodiknak szójaszószos sült csirkét zöldséges rizzsel, meg valami finom csokis desszertet, pl az olvadócsokoládés muffin nem bonyolult, nem drága és finom is. És semmi hagyma:)

2011. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
74%
Én sem szerettem,ha pörköltben úszkált v levesben a hagyma,a hányinger fogott el.Nagyon sokáig hagyma nélkül főztem a férjemnek is,észre se vette,anyukám mindig ódákat zengett h istenien főzök.Nem hitte el h nincs benne hagyma.Aztán 1x csak ráálltam.A fokhagymára még mindig nem,azt utálom(a lányom natúrban eszi a gerezdeket-fúúúúúj),de lehet bármit nélküle.Én tubusos flekken fűszer keveréket használok,abban van porítva hagyma,fokhagyma,de nem érződik az az intenzív íz és illat,viszont megadja az étel ízét.Meg van sok más fűszer amivel ha nem is helyettesíted,de kiegészíted.Mindent ugyanúgy csak a hagymás művelet kimarad, más fűszereket teszel.Ennyi.
2011. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tényleg rengeteg étel van, amibe nem kell hagyma/foki, sőt, amibe kellene, abból is kihagyhatod.

Szerény tapasztalataim szerint, ha agyon főzöd az adott ételben őket, akkor a kutya se érzi meg. Ez azt jelenti, hogy már a főzés legelején bele kell kerülniük a főzőedénybe.

2011. aug. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én például gyerekkoromban meg voltam győződve arról,hogy a lecsóba nem kell hagyma,mert anyukám úgy készítette.És finom is volt,mi azt szoktuk meg.Most se teszek sokmindenbe hagymát,amibe mások szoktak,mert se az ízét-szagát nemszeretem,sem pegig a főtt hagyma állagát.Sütve viszont szívesen megeszem,karikára vágva-lisztbe hempergetve,forró olajban kisütve,vagy sörtésztába mártva.Az emberi kapcsolatokat meg nem kell,hogy ennyire meghatározza az ízlés,akik szeretik egymást,idővel úgyis közelítenek mindketten,mindkét irányból.Hát a kedvesed hadd ne szeresse a hagymát,ha nem akarja,biztos te se örülnél annak,ha csak azért nem választana téged a fiú,mert nem szereted a töltött káposztát(pedig azt mindenkinek KELL)
2011. aug. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

22:34 Nekem sem kéne ilyen pasi...


Eleve ha valamibe bele van főzve a hagyma nem is lehet érezni... A fokhagymát is ritkán (főleg ha fokhagymaporral főzünk). Nekem faterom nem eszi meg az olyan kaját amibe látszik a hagyma. Az íze nem gond csak a látványa. Megoldás = Aprítógép ---> Voállá :)


Már bocsánat hogy ezt mondom, de "hülye pasik" úgy sem látnak a dolgok "mögé" csak ami kiböki a szemüket... Tisztelet a kivételnek =)

2011. aug. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Utolsónak:ha valamibe vele van főzve a hagyma,és nem is érezni,akkor minek bele?Miért jó az,ha becsapunk valakit? A párom pld.vega,én nem.Megtehetném,hogy olyasmit teszek elé,amibe bele van főzve a hús,de nem látszik,de nem teszem,mert ez nem korrekt.
2011. aug. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

az első főzőcskés randiknál, mindenképpen vedd figyelembe,azt, amit tudsz, hogy nem szereti a hagymákat.

aztán, majd úgyis megtudod, hogy hogyan főzött a kedves mama.ha úgy, hogy a pörköltelében körömnyi hagymák úszták, akkor sajnos rosszul.

egy jó pörköltnek lelke van, amihez a hagyma is szükséges. csak tudni kell bánni vele.

a hagymát minden szaftos ételnél pici sóval krémesre szoktam főzni, majd zsírjára pirítani. ekkor bele a hús

a fűszerek és a pirospaprika.

ezek együttes harmóniája adja meg az étel ízét, semminek sem szabad külön -külön kiérződnie.

a nyers hagyma és a fokhagyma más kérdés. az illóolajuk intenzív és, és bármennyire nem szeretnénk , mégis érzik a lehelleten.

ha jobban megismered a kedves ifjút,a saját konyhád felé is tudod finoman irányítani:))

csak okosan, minden kényszer nélkül.

2011. aug. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!