Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karfiolban találtam 2 kicsi...

Karfiolban találtam 2 kicsi meztelen csigát is, megehetem vafy dobjam ki?

Figyelt kérdés

A csigákat nem fogtam meg, kidobtam

utána kezet mostam. A karfiolt rózsáira szedtem, vízben áztattam, aztán forró vízben megmostam, most főzöm. Terhes vagyok, megehetem így a karfiolt, vafy inkább dobjam ki mégis?



2022. ápr. 5. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

miért ne ehetnéd meg?


Amiben nincs csiga, azt is megeszed. Pedig nem tudod, hogy a növekedése alatt hányszor jártak benne, és hányan a csigák....

2022. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Oszt mi bajod lenne tőle? Ennyiből semmit sem ajánlott megenned... Hidd el, ettél te már sokszor rovar, vagy csiga által megmászott zöldséget, gyümölcsöt, csak nem tudtál róla, mert nem maradtak rajt. Ezen most rajta is maradtak, ez van. Nem lesz bajod tőle.
2022. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan megeheted.

Minden bizonnyal ettél már olyan karfiolt, amit megmászott egy(-két) meztelen csiga, csak mikor megvetted, már nem volt(ak) rajta.

A zöldségek bizony sokszor találkoznak mindenféle állattal, nem is gondolunk rá. Hazavisszük, megmossuk, elkészítjük, és jóízűen megesszük.

Szerintem ne aggód túl a dolgot, még akkor sem ha terhes vagy.

Nem lesz semmi gond.

Jó étvágyat hozzá, és egészségedre! :)

2022. ápr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a kérdésből is kitűnik, hogy egyre kevesebben tudják hogy mivel is jár a kultúrnövények termesztése.
2022. ápr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
😀...
2022. ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak olvastam, hogy terjeszthetnek parazitákat, és félek így terhesen nem szeretnék semmivel sem ártani a babának
2022. ápr. 5. 14:32
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#4: Hát ja...


Nem steril körülmények között, 3D nyomtatóval készülnek a zöldségek... :)))

2022. ápr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg terhes vagy, ne csinálj nyers zöldségből turmixot. Hanem (főzd meg, párold meg, süsd meg) hőkezeléssel állíts elő belőle ételt, és nem lesz semmi bajod...
2022. ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne edd meg a csigákat
2022. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
9. Nem a csigáktól fél, hanem az általuk terjesztett parazitáktól.
2022. ápr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!