Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell finom körömpörköltet...

Hogy kell finom körömpörköltet főzni? Először készítem ,bár más típusú pörköltet már sokszor főztem.

Figyelt kérdés
Mikre kell odafigyelni mi a titka? Addig jutottam, sok hagyma,hogy legyen szaftja.

2022. ápr. 25. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy szimpatikus videót, azok sokkal szemléltetőbbek, mint néhány mondatban leírni az "okosságokat", amin aztán össze is vitázhatnak 😉

Például:

[link]

Természetesen találsz még eltérő verziókat, azt el tudod dönteni, neked melyik a szimpatikus.

2022. ápr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy az 1-es írja!

Én is a Szoky konyháját mondtam volna.

2022. ápr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túl spilázni normál pörkölt alapon főzd a köröm majd megadja az ízét és az állagát.

Vigyázz hogy puha legyen.

2022. ápr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az a videóban is elhangzik, a jó körömpörkölt alapja az, hogy a körmöket, csülköt alaposan át kell nézni, és megtisztítani, mert a vásárolt darabokon jellemző, hogy maradtak szőrszálak, azokat a főzés előtt el kell távolítani.... ha ezt elmulasztod, a bent marad szőrszálak miatt, bárhogy is ízesítetted, főzted, az jó nem lesz.


Egy másik receptben is a tisztítás fontosságát említi:

https://www.youtube.com/watch?v=1wD1MRzCu3Y

2022. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Kitalálom. 60 éves ffi vagy...
2022. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

én úgy csinálom hogy lepirítok 30 dkg erélyi szalonnát,ezután hozzá dobom 2-3 fejnyi kockázott hagymát még azt kb 10 percig piritom,vigyázva le ne égjen. A tiszta körmöt bele dobálom,3-5dl vizzel felöntöm,majd bors fokhagyma,vegeta. Lassú tűzön legalább 3 órát főzöm,a vizet mindig pótolom,figyelve hogy az alját ne kapja meg.

Akkor jó ha már szétesik magától.

Újdonság hogy sült krumplival (+ füstöltsonkás fűszersó) eszem,és akkor olyan brassói-s lesz... és isteni lesz!

2022. ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6 paprikát nem teszel bele???
2022. ápr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7; jaj... de igen,igazad van csak elfelejtettem mondani:)). 1 paprika és 1 db paradicsomot is beledobok.
2022. ápr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem pirospaprikára gondolt. Azt nem teszel bele???
2022. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sikerült tök finom lett. Én tettem pirospaprikát is, hagyományos pörköltes alapon. Jó hogy írtátok a szőröket elég sok volt rajta mire lepucoltam volt egy félóra :D
2022. ápr. 26. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!