Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nem tudok fözni, és szeretnék...

Nem tudok fözni, és szeretnék tudni. Akartam csinálni tökfözeléket, de elrontottam a habarást. Hogyan kell?

Figyelt kérdés
fehér joghurtal csináltam,meg pici liszt,de tiszta hig lett,hogyan ,mennyi liszt,meg ilyenek?
2010. szept. 20. 07:52
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Ezt az is elronthatja aki tud főzni. Nekem van egy kisméretű habverőm, mindig azzal keverem össze a lisztet a tejföllel, az tuti hogy csomómentes lesz. Egy evőkanál lisztet keverj össze a tejföllel (én kis dobozos tejfölt használok). Ez után mokkás kanál pirospaprikát belekeverek. Folyamatos keverés mellett öntöm a tökhöz, hagyom egyet rottyani és lezárom.

Persze, ha nincs mini habverőd akkor egy kevés tejföllel keverd össze a lisztet úgy könnyebb csomómentesre, csak utána add hozzá a többi tejfölt. Sok sikert!

2010. szept. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi hasonloképpen csináltam de nagyon hig lett,kevés lett volna a liszt?
2010. szept. 20. 08:19
 3/13 anonim válasza:

sajnos a tökfőzelékről nem ír Anyujka, a honlap készítője, de lassan kétgyerekes anyukaként is rengeteg dolgot tőle tanultam:


[link]


Ha a képek alapján nem tudod elkészíteni akkor sehogy :DDDDD

Viccen kívül, nagyon jó oldal!

2010. szept. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én tudok főzni, jól is főzök, de a rántás és habarás kifog rajtam. Anyukám tanácsára vettem a százasban egy Mixifixi-t (nem tudom, ez e a pontos neve: van egy műanyag nagy pohárszerű, azon egy rács és egy kupakos tető), ebben összerázom a cuccot, nem lesz csomós, ha hígnak találom, még teszek hozzá lisztet és újra összerázom. Egyébként egy pohár joghurthoz egy púpos fakanál lisztet szoktam tenni.
2010. szept. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én majdnem minden főzeléket így csinálok (borsó, tök, cukkini).

Pici olaj (nagyon pici), ráteszem a zöldséget, és csak annyi vizet rakok rá, hogy épp hogy elfedje, de ne borítsa be teljesen. Megfőzöm így, szépen letakarva, néha kevergetve.

Ha kész, akkor kiveszem a forró vizet alóla, és abba öntöm bele a tejfölt (pl a 450 gr-os borsóhoz 1 kis doboz tejfölt), és ehhez adom a lisztet (2 lapos evőkanál), jól összekeverem, és ezt a maszlagot visszaöntöm a zöldségre.


Szerintem én vagyok a világ legbénább szakácsa, de ez a habarás mindig sikerül :)

2010. szept. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ne joghurtal csináld, hanem tejföllel! Egy nagytejfölhöz kell kb. harmad vagy fél tejfölöspohárnyi liszt. Addig kevergesd, amíg csomómentes nem lesz, ha kell akkor turmixold össze, majd a forró fözelékből mindig tegyél hozzá egy kicsit és keverd össze, ezután öntsd bele kevergetés mellé a nagylábosba. 18/F
2010. szept. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mégegyszer, + két kanál lisztt keverj el egy deci levével!
2010. szept. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sok a tök. Anyám a leveshez tesz 3 púpos evőkanál lisztet. Nem mindegy, mekkora a fazekad!
2010. szept. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ugyan nem egészen a kérdésre válasz, de ha egy fözelék nem sürüsödött be eléggé, akkor keverj bele egy kevés krumplipüréport, az gyorsan süriti és az izét sem nagyon változtatja meg, ha nem sokat teszel bele.
2010. szept. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nem joghurttal kel elkésziteni ennyi a varázsa.a joghurt a hötöl folyékonnyá válik és inkább leves szerü lesz mint sem krémesen fözelékes.

tejföl és liszt.ennyi.a mennyiség meg a lábashoz adott..

2010. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!