Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyümölcslevest hogy érdemes...

Gyümölcslevest hogy érdemes melegíteni?

Figyelt kérdés

Nem szeretem, amikor túl hideg, de melegen még nem próbáltam.

Mikróba lehet tenni, vagy az nem tesz jót neki?



2022. aug. 17. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Miért ne lehetne megmikrózni? De ha tűzhelyen csinálod, jobban tudod figyelni, mikor éri el a számodra tökéletes hőfokot.
2022. aug. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Annak ellenére, hogy sokan használják a mikrót gyümölcs kiengedéséhez, mi mégsem ajánljuk azt. Az olvasztás során ugyanis veszít a víztartalmából, ráadásul a Bioelectromagnetics folyóiratban megjelent 2010-es tanulmány szerint a gyümölcsben rejlő jótékony hatású összetevők egy részét káros, rákkeltő anyaggá alakíthatja át a mikrohullám."


vagy igaz, vagy nem :)

2022. aug. 17. 13:17
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Bioelectromagnetics folyóirat..


= BLIKK.

2022. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

"megesik az is, hogy a körlevélben egy-egy tudományos állítást kiragadnak az eredeti szövegkörnyezetből, és más jelentést nyer. Jó példa erre a mikrohullámú sütőt kárhoztató írás , melyről dr. Csupor Dezső, a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának Farmakognóziai Intézetében dolgozó egyetemi adjunktusa rántja le a leplet."


[link]


[link]

2022. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem a cikkre:

[link]

Sehol egy forrás, vagy tanulmány megjelölve, csak egy firkász leírt valamit.

2022. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Melegíts fel egy jénai tányért, és abba merd a hideg levest.
2022. aug. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

CSak akonklúziót idézem:


"mikrosütőt használni nem kötelező, nyilvánvaló előnyei mellett sok hátránya is van, például az, hogy sok étel elkészítésére teljesen alkalmatlan. Ugyanakkor használatának és a mikróval készült ételek fogyasztásának veszélyei nem reálisak. "

2022. aug. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A fagyott gyümölcs mikrózása, és a gyümölcsleves melegítése közé nehéz párhuzamot vonni, a levesben nedves közegben úszkálnak a gyümölcs darabok.

Az is igaz, hogy tűzhelyen melegítve könnyebb megállapítani, mikor "most jó".

Nem vagyunk egyformák, a gyümölcslevest kifejezetten hidegen szeretem, főleg amikor meleg van, de van a családban, aki melegíti, minden gond nélkül a mikróban.

2022. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

#2, de kérdező, nem fagyasztott levest olvasztasz, hanem hideg, folyékony levest melegítesz. A kettő nem ugyanaz.

Vagy ha mégis fagyott, akkor azt a kérdésben leírhattad volna.

2022. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én csak kiveszem korábban a hűtőből, de ha langyosan akarnám, akkor a tűzhelyen.
2022. aug. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!