Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A recepteknél miért 15 percet...

A recepteknél miért 15 percet írnak a legtöbb zöldséglevesre?

Figyelt kérdés
Én például 1-1,5 órán át főzöm a zöldséglevest is, kivéve ha nagyon apróra vágtam a zöldségeket. De a legtöbb receptben 15 percet írnak, annyi idő alatt még a cukkini sem fő meg igazán. Nem szoktam recept alapján főzni semmit, néha csak azért nézek rájuk, hátha kapok valami ötletet, hogy mit érdemes beletenni a levesbe.
2022. szept. 16. 12:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Mert nincs benne a főzési idő, csak az előkészítési.
2022. szept. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
15 perc alatt szinte minden zöldség megfő.Neha kóstold meg 1 óra nagyon sok főzési idő egy zöldségnek.
2022. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hosszas főzésnél a zöldségek vitamintartalma nagy része tönkre megy. Viszont az íze belefő a levesbe.

Távol-Keleten utólag teszik a levesbe a zöldséget, csak "roppanósra" főzik.

Sőt adott esetben csak a tányérban teszik bele a forró levesbe az apróra vágott zöldségeket.

2022. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1# Nem, mert a leírásban is úgy van, hogy 15 percig főzzük, majd elzárjuk.


2# Mikor főzni kezdtem, akkor mindig kóstolgattam, és kitapasztaltam már, hogy mennyi idő kell neki. Én nem szeretem úgy a levesben lévő zöldségeket, ha csak annyira vannak megfőzve mint ahogyan a 3. válaszoló is írja.


Senki nem szereti rajtam kívül azt, ha nagyon puhára főnek a zöldségek?

2022. szept. 16. 13:37
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Mert elég a 15 perc főzés. A másfél óra túl sok? A sima zöldségleves 15-20 perc alatt kész van nálam, gyűlölöm, ha vajpuha benne a zöldség. Szeretek ráharapni, és nem utolsó szempont, hogy mindnek meglegyen a külön íze. Ha sokáig főne, mind egyízű lenne.

És ahogy írta a #3-as, az ázsiai ételekben éppen csak megfőzik a zöldséget, hogy ropogós maradjon.


A húsleves esetén a lé a lényeg, nem a zöldség, azért főzzük 4 órán keresztül, ami igazából csak gyöngyöző "főzés". Itt pont az a szempont, hogy a húsból, csontból a lassú főzéssel lehet kinyerni az ízeket, amikhez a zöldségBŐL kifőtt ízekkel lesz kerek egész.

A zöldséglevesnél meg a zöldségeken van a hangsúly, legalábbis nálam, a lé íze másodlagos.

2022. szept. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon utálom a teljesen puhára főzött zöldségeket, max 20 percig főzöm a levest. Sokáig azt hittem, hogy a zöldségeket utálom, aztán ahogy elkezdtem őket másképp elkészíteni mint a szüleim megszerettem majdnem az összeset.
2022. szept. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
89%
Nyugodtan főzd puhára a zöldségeket, ha azt szereted. Amiért nem javasolt, az az, hogy úgy szinte csak egy üres levet kapsz a ásványi- és vitamintartalom tekintetében, tehát gyakorlatilag nem ettél zöldséget, hiába zöldségleves. Azért írnak 15 percet, mert annyi idő alatt még nem csökken jelentősen a tápértéke. Én sem szoktam annál tovább főzni, a zöldségek nyersen is ehetők, 15 perc után pedig pont elég puhák lesznek egy zöldségleveshez.
2022. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag a főzési időt forrástól kezdve számolják.

Innentől kezdve 15 perc alatt, lassú pötyögéssel általában minden megfő.

Sőt, pl a zöldborsónak nem is kell ennyi, mert egy fokon túl csak keményedik.

Én szeretem a jól megfőtt zöldségeket, de nem hiszem, hogy valaha főztem volna az aprítottat 1-1,5 órát.

A húslevesben legfeljebb, de ott egyben, vagy vastag hasábban vannak.

2022. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

De miért főzöd másfél órán át...???

GYakorlatilag MINDEN hasznos anyagot sz.rrá főzöl így...


Répa, borsó, egyéb zöldségek mind pont jó állagúra főnek 15-20 perc alatt.

2022. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Én is hosszabban főzöm. Lehet, hogy 20 perc alatt minden megfő kellően puhára, de az ízek nem főnek össze, meg ki a zöldségekből, hogy a lének is megfelelő íze legyen.
2022. szept. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!