Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet ebből zöldségleves?

Lehet ebből zöldségleves?

Figyelt kérdés
Albérletben élek és eléggé korlátozva vagyok a főzéssel. Vettem sárgarépát, hagymát, fehérrépát.. Van otthon kókuszolajam, só, bors, fűszerpaprika. Esetleg veszek egy krumplit is és tésztát. Ezekből lehet finom zöldségleves? Gondolok itt arra, hogy nem lesz túl édes a leves a sok répától? Otthon azért nem így készítem..
2021. szept. 23. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz túl édes, nyugodtan főzd össze őket. Szoktam így levest főzni. Egy kis petrezselyemzöld még jót tesz neki, azt cserépben is lehet nevelni (mert amúgy aránytalanul drága), vagy ha a szár töve rajta van a petrezselyemgyökéren, amit vettél, ki tudod hajtatni vízben, ha levágsz egy karikát belőle. Persze majd a következő leveshez. Egy kis májkrémgombóccal még feldobhatod (1 tojás, májkrém, majoranna, zsemlemorzsa vagy liszt, és a levesbe szaggatod, mint a galuskát).
2021. szept. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgyis vennél krumplit, akkor indíts egy krumplilevessel, amibe a mennyisegnek megfelelően teszed a répakarikákat!


Egyébként semmi gond nincs azzal, ha egy zöldsegleves leheletnyire édeskés. Nálam olyan pl. a zöldborsó, hogy a levesem szinte édes.

2021. szept. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze ma speciel zöldséglevest ettem abban csak sárgarépa,fehérrépa,hagyma,petrzs-zöld,fekete örölt bors,vegeta,tészta volt és fincsi volt holnapra is ezt eszem😋
2021. szept. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis borsó és karfiol még mehetne bele, de amúgy nem rossz. Bár a kókusztejet nem értem, minek bele. A leveshez só, bors, vegeta kell, meg rántás és kész. Plusz petrezselyemzöld.
2021. szept. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
A zöldséglevesbe nem kell rántás
2021. szept. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Meg különbenis kókusz olajat irt nem tejet
2021. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kókusz alapú olajjal csináltam, mert diétázom. Csak egy kis edénykével csináltam ugyan. De ahhoz képest, hogy nem vettem hozzá olyan sok mindent nagyon finom, gazdag leves lett! Még vettem hazafelé krumplit meg májkrémet, ahogy az első válaszoló írta. Kicsit pikáns lett, mert csak csípős fűszerpaprikam van itthon. Aggódtam, hogy üres leves lesz, de igazából ennyi hozzávaló is teljesen elég volt☺

2021. szept. 24. 17:54
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
5-ös, dehogynem kell. Mindenfajta zöldségből készült levesbe kell rántás, ami zsír, liszt, pirospaprika és víz keveréke.
2021. szept. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti en is rántás nélkül csináltam. Vagyis megdinszteltem a hagymát, levettem a tűzről és tettem rá paprikát. Utána csak felöntöttem vízzel, fűszereztem és mindent beletettem. Ha jól emlékszem mamám is így főzi.

De szerintem ez is olyan, hogy ahány ház, annyi szokás.😊 Ha valakinek van olyan egészségi állapota, hogy nyugodtan mehet a zsír meg a liszt, illetve otthon is így tanulta, akkor neki az lesz a természetes!:)

2021. szept. 24. 19:08
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Na ugye én elég jól főzök ugyhogy tudom mit beszélek
2021. szept. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!