Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől függ a sütési idő? Úgy...

Mitől függ a sütési idő? Úgy értem miért tarthat 2x-3x annyi ideig a sütés mint a receptben.

Figyelt kérdés

Ma sütöttem muffint.

Követtem a receptet, ami azt írta 15-18 perc alatt sül meg.

Én azonos hőfokon és beállítással sütöttem, valami 40 perc után kapcsoltam ki. (Még nem is vagyok biztos benne hogy egyáltalán átsült-e rendesen, de akkor már el kellett indulnom itthonról. Az biztos, hogy 20 perc után még nagyon sápadt volt a teteje és nagyon ragacsos a belseje.)


Azt el tudom képzelni hogy pár percet befolyásol akár még a nyers tészta hőmérséklete is, de mi okozza a 2x-3x-os eltérést?


(A sütőnek semmi baja)


2022. nov. 21. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
100%
Sütési időn nem változtat a tej fajtája, sütés szempontjából csak nedvességtartalma számít, az meg igazából ugyanannyi, ennyire nem számít a tej nagyobb zsírtartalma.
2022. nov. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
88%

De minden egyes tésztás receptben? Tudod, ez a hihetetlen...

Ezért kéne pár recept részletesen, amit szoktál csinálni, és sokkal több a sütési idő.


Eszembe jut egy másik kérdés, pont ott is valami triviális dolog nem sikerült a kérdezőnek, a rakott krumplija mindig elázott. Oldalakon keresztül ment a találgatás, mire végre valahára leírta részletesen, pontról pontra, hogyan csinálja. Így derült ki, hogy ő meghámozva főzi meg a krumplit, és ezért úszik a lébe a kész rakott krumpli....

2022. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
80%

40: de hát _PONT EZÉRT_ kérdeztük a recepted hozzávalóit!


Nálam a muffin alaprecept kb. az alábbi:


1 tojás

5 dkg cukor

75 ml joghurt

75 ml olaj (vagy olvasztott vaj)

16-18 dkg liszt

csipet só

reszelt citromhéj

1 kiskanál sütőpor


Ebbe mennek ötletszerűen további dolgok, pl. csoki chips, vagy mazsola, aszalt gyümölcs, kandírozott narancshéj, stb. stb.

2022. nov. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
48%
A sütő típusát továbbra sem tudjuk, csak a márkáját. Tedd meg kérdező, hogy leírod a sütőd típusát, belinkeled (vagy beírod) a receptet és azt, hogy te mit hogyan csináltál. Többek között az előmelegítés hőfokát és időtartamát. Ha mindezek az információk megvannak lehet konkrétan segíteni, addig ötletelni tudunk csak. A liszt minősége és a tej zsírtartalma nem befolyásolja a sütési időt.
2022. nov. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 A kérdező kommentje:

#44

Írtam hogy 3 éves, nem emlékszem már a típus kódjára...

A receptet már többször is írtam, hogy otthonról megírom. Nem tudok linkelni egy kockás papírt.

Előmelegítés hőfoka: 200 fok. Időtartam: amennyi idő alatt 200 fok lesz. De ezt már leírtam.

2022. nov. 22. 12:11
 46/70 anonim ***** válasza:
83%
44: És az se mindegy, hogy mikor valaki beteszi a tepsit az előmelegített sütőbe, mennyi ideig vacakol a nyitott sütőajtó mellett.... Simán lemehet a 180 fok akár 130-140-re is, ha nem csak 3 mp-ig van nyitva az ajtó.
2022. nov. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
21%

Jajjjjjj...

típus: gáz vagy villany????

2022. nov. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
21%
bocs, már írtad....
2022. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is sokkal több idő alatt szoktak megsülni a sütik mint ami írva van sütési idő.
2022. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
21%
Otthon megnézed, vagy az elejére, vagy a sütő ajtajában lévő kis ezüst színű címkére rá van írva a típus.
2022. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!