Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Chilis babnál 1 zacskó (500g)...

Chilis babnál 1 zacskó (500g) babhoz mennyi hús ideális?

Figyelt kérdés

Szóval mennyi darált húst érdemes tenni hozzá?


Tudom, hogy ezt fordítva szokták megadni, de egy egész zacskó (fehér) babot áztattam be. Ez már adott.


Ti ezt (tól-ig) mennyi sertés darált húshoz javasoljátok? Annyit megjegyzek, hogy nyilván lesz benne kukorica is, de szándékom szerint az jóval kevesebb lesz mint amennyi a bab.



2022. dec. 15. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Fel kg kb. Kukoricabol eleg 250g is. Ebbol ugy 4 adag kaja lesz.
2022. dec. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké köszi. Csak a lényeg maradt ki: mennyi darálthúst javasolsz?
2022. dec. 16. 00:32
 3/8 A nagy Levin ***** válasza:
39%
Ki mennyire szereti húsosan, de általánosságban 25-30 dkg hús elég lesz bele.
2022. dec. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
39%
30deka.
2022. dec. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

És mi van még benne??? Ez meg részedről maradt le. Mondjuk szóba került a kukorica, valaki tesz bele, valaki nem.


Na mindegy, 0,5 kg szárazon, az olyan 1,2-1,5 lehet megfőve.

Kb olyan 25 dekát számolnék egy adagra, (ha emellett kukorica is lesz, akkor a 2 együtt 25 dkg/ adag)

és adagonként 10 deka húst.

Bő másfél kilóval simán lehet számolni, mert még megy bele hagyma, paradicsom, sőt, ha kukorica is, akkor lesz 2 kg is.


Ami 6-7 adag, de ha csak bab, akkor is 5-6 adag!!!

Ezt a lepontozott 1-es válaszolón kívül valószínűleg elfelejtették belekalkulálni a válaszolók, hogy a száraz bab az baromira megdagad!

Úgyhogy attól függően, hogy csak bab, vagy mással is kiegészíted még, (kukorica) kb. 50-70 deka darálthússal lesz egy olyan végeredmény, amiben látszik is a hús!


Vagy úgy is lehet számolni, hogy ha ez a bab megdagad, és lesz rajta egy jó szaft, ebből lazán lesz 3 liter étel!!!

3 literbe 25-30 deka húst nem érdemes bele tenni, mert olyan mint ha benne se lenne!

Úgyhogy jól írta az első, még ha nem is tudtad értelmezni, fél kiló minimum!

2022. dec. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azzal kezdtem h kb fel kg.. de a tobbi alapanyagtol es izlestol is fugg ill h mihez, milyen modon eszed. Am szakacs vagyok 15 eve, foztem mar egy par hektot
2022. dec. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
0.5kg darált hús simán mehet ugyanennyi babhoz.
2022. dec. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

Amennyi nektek jó.


Nálam a darálthús van döntően meg a kukorica - magamnak készítve "nyomokban babot tartalmazhat".


De a barátom pl a babot imádja, a hús nem is annyira fontos neki.

2022. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!