Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen az ideális reggeli,...

Milyen az ideális reggeli, ami tápláló és kihúzom vele ebédig?

Figyelt kérdés

Kb 9 órakor szoktam reggelizni, eddig félbarna kenyérből készült szendvicset ettem majdnem minden nap,de feltűnt,hogy attól hirtelen jóllakom,majd pár óra múlva már éhes is vagyok. Tízóraira megeszek egy gyümölcsöt vagy kekszet, de az se segít,hogy délután 1-2ig kibírjam. Mások esznek reggelire zabkását vagy egy kis joghurtot és elvannak vele egész délutánig. Nem akarok fogyni, sőt, jó lenne ha kicsit tudnék hízni is, és fontos számomra az egészséges étkezés. Ez annyit tesz,hogy igyekszem minél több zöldséget és gyümölcsöt beiktatni a reggelibe. Így ti mit tudtok ajánlani, ami egészséges, de laktat is és nem méregdrága?


25/L


2017. júl. 6. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Sokféle ember van. Van, akinek teljesen mindegy a reggeli összetétele, csak legyen rengeteg kalória, akkor kibírja ebédig, amúgy semmiképp.

De elég tipikus, hogy a szénhidrát, főleg a gyors nem laktat tartósan. Egyél fehérjedús ételt, opcionálisan lehet zsírdús is (van, akinél muszáj zsírdúsnak lennie, mert a szénhidráttól csak éhes lesz, a fehérje pedig nem ad elég kalóriát). Van, akinek segít a rost vagy a nagy térfogat... Nekem pedig az egyetlen opció, ha nem reggelizek, mert akkor jóllakott vagyok 3-kor is, jól érzem magam és tudok edzeni... Szinte bármi elképzelhető tehát.

Ha maradsz a szendvicsnél, egyél többet, legalábbis a benne levő fehérjéből. Vagy próbálj enni utána egy marék olajos magvat. Vagy a tízóraid rendes étkezés legyen, ne pár falat cukor, ha az neked nem működik... Próbálkozni kell.

2017. júl. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egy tartalmas rántottával mindig hosszú időre jóllakok. Ebbe szinte minden mehet, amit a hűtőben találok. Hangulattól függően.

Egy jó adag zabkásával is hosszú időre jól tudok lakni. Bele méz, gyümölcs, olajos mag.

2017. júl. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
Próbálgasd. Mindenkinek más jön be. Én például nem szoktam egyáltalán reggelizni, csak mikor hazaérek a melóból 4 óra felé akkor eszek valamit ami éppen van itthon.
2017. júl. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!