Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mi egy hétre...

Szerintetek mi egy hétre lebontva az ideális menüsor? Hányszor főzelék, hányszor hús, hal . Stb?

Figyelt kérdés
Hányszor főzelék, hús, hal stb...
2017. szept. 16. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom te hogy vagy vele, de én naponta 5-6-7x eszem, éppen amit megkívánok. Reggelire általában sonkás rántotta kaliforniai paprikával, paradicsommal vagy omlett. Ebédre mikor mi, általában étteremben. Sushi sokszor. Húst minden nap eszem, halat is. Főzelékből a parajt szeretem, liszt nélkül.
2017. szept. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Nincs ilyen, hogy ideális menüsor, amúgyis kinek, milyen étrend, fehérje- és kalóriaigény, célok mellett? :D

Nekem kb. nulla hús és hal (csak ez jó számomra), havi 1-2 főzelék (kizárólag zöldborsó), más zöldségétel attól függ, fogyni akarok-e, mert ha igen, akkor lehetőleg max. heti 1-2 alkalommal lehet, mondjuk nullára nem is vagyok hajlandó. De van, aki kizárólag hideget eszik, mert nyersvegán s neki az az ideális. Van, aki főleg gyümölcsre alapoz, ami trükkös, de van, akinek működik. Tényleg nem lehet megmondani.

Régen mindennap zöldségételt ettem s szintén soha nem volt hús.

Most már inkább tojásétel és süti van. Ha olyanom van, mindennap rántottát ebédelek (s ténylegesen mindennap tojást ebédelek, tojással. s zöldséggel, a nyers zöldség kihagyhatatlan a napomból), ez számomra ideálisnak tűnik, akármilyen szempontból is nézem. De nem vagyunk egyformák és van, akinek sokféle jó étrend működik.

2017. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Nincs ilyen.
2017. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Pontosan, ahogy előttem írták, ilyen nincs, mert nincs két egyforma ember, egyforma életmód.

" Forduljon dietetikusához, esetleg személyi edzőjéhez ",de a háziorvoshoz is fordulhat bizalommal.

2017. szept. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

Nekem: 0 főzelék, 0 hús, 0 hal

Minden nap zöldség, gyümölcs, olajos mag

2-3x gabonákból/tk tésztafélékből készült étel

Legalább 1x gyökérzöldségek

2-3x hüvelyesek

Legalább egyszer sötétzöld levelű zöldség vagy káposztafélék (kel, spenót stb.)

2017. szept. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekünk:

hétfő - zöldséges

Kedd - tésztás

Szerda - főzelék

Csüt - leves és süti (pl alföldi gulyásleves plusz mákosguba)

Péntek - halas

Szombat - zöldséges

Vasárnap - húsos (húsleves és rántotthús)

2017. szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit a párom el tud vinni munkba is (a főzelék neki nem játszik) és nem drága.


Pl ezen a héten:

H: milánói makaróni

K-sz: mustáros tarja sült krumplival, savanyúval

Cs: mexikói kaja (még eldöntöm, milyent csináljak)

P: krumplis tészta


De máskor:

H-K: rakott krumpli sajttal

Sz-Cs: Chilis bab

P: tejszínes rák rizzsel


Hasonlóan főzök, mikor mi akciós, és mi volt relatíve régen.

2017. szept. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!