Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Villanytűzhely sütőjében rács...

Villanytűzhely sütőjében rács nélkül, tálcára rárakott tepsivel lehet sütni?

Figyelt kérdés

Adott egy régebbi típusú Elekthermax villanytűzhely, aminek nincs rács a sütőjéhez, csak egy tálca van hozzá. Ez egy fém színű, három falú tálca aminek a negyedik oldala "döntött", nem egyenes. Mivel nincs rács, erre a fém tálcára kellene ráhelyezni a tepsit, vagy ez nem erre a célra szolgálna?


Nem új a tűzhely, nincs hozzá útmutató, így nem tudom, hogy hiányzó alkatrész-e a rács, vagy csak a tálcát kellene sütőrácsként használni. Sajnos most látok ilyet először, így nem tudom, hogy ezt így kellene-e használni, vagy ilyet nem szabad és vennem kellene-e egy rácsot hozzá.


Valakinek esetleg hasonló tapasztalata van már? A sütő fűtőbordája egyébként felül van, nem alul.



2023. jan. 22. 02:01
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Érdeklődj a cégnél.

[link]

2023. jan. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

A típusát vagy valami számot nem látsz rajta? Mert akkor esetleg a Google-ban találhatnál egy használati utasítást.

Nekem régebben volt villanysütőm, de abban volt rács.

Én kipróbálnám a helyedben, hogy a legalsó sínbe csúsztatni az említett lapot, és arra rátenni a tepsit. (Mivel írod, hogy felül van a fűtőszál.)

Meg próbálj esetleg a Vaterán körülnézni, ott van kereső, és beírod hogy régi Elekthermax villanytűzhely, hátha ad ki rá valami találatot.

2023. jan. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
86%
Persze.
2023. jan. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy felül látod a futőszalat nem jelenti azt hogy alul nincs.

Van ott is csak lemez van fölötte ugyebár és azért nem látszik.

Esetleg a gombokon nem látszódnak a sutési módok vagy elkopott?

Amúgy meg lehet ha erre teszed rá még külön a tepsit nem fog megsulni az alja sztem

2023. jan. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
5 éve így használom, semmi hátulütője nincs, ugyanúgy sül a tepsiben minden.
2023. jan. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tálca kivehető?

Nem kötelező rácsot használni, tepsiben is lehet sütni, de tudsz venni rácsot is, vagy típus, vagy méret alapján.

Szerintem a felső fűtőborda az csak a grillező. Ettől függetlenül van benne alul-felül fűtőszál, ami nem látszik.

2023. jan. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! A Google-lel sajnos nem sok mindent találtam, van a sütőn több szám is, ET-4400, ET-4006, 20-as modell. Így néz ki a sütő, a tálca: [link]


A gombok alapján nem világos, hogy a tálcát kell-e használni, vagy sem.

2023. jan. 22. 13:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok, a tálcát használd, ne legalulra tedd
2023. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült kipróbálnom a tálcát használva. Szépen átsült minden, és a tálcának, tepsinek, sütőnek sem lett baja.
2023. jan. 23. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!