Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem fő meg a tészta?

Miért nem fő meg a tészta?

Figyelt kérdés

Azt írja hogy csak 8-10 percig kell főzni,

de még 20 perc múlva is nyers, rágós.

A nyers tésztával semmi gond. Nem értem. Pedig a víz is forrásban van.



2023. febr. 21. 11:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%
Az szép, kioktat egy olyan aki nem tud megfőzni egy tésztát. XD Sok sikert a konyhában, ha igyekszel még akár paprikás krumplit is tudsz majd idővel főzni...
2023. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Bocs, félreértés van itt. A kioktatást én éreztem a részedről (mert talán jobban is értesz hozzá), de ez nem jelenti azt, hogy te tökéletesen tudod. (Vannak akik még többet tudnak.)

Mindenesetre remélem nincs harag. Köszönöm a válaszaid.

2023. febr. 21. 19:26
 13/17 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem Te nem tudod mit jelent az, hogy forró víz. Az nem azt jelenti, hogy nagyon meleg.
2023. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%
Én egyszer hallottam ilyet, akkor ki is derült, hogy az illető azt hitte már akkor forr, mikor gőzölögni kezd a víz. Nem mondom, hogy nálad ez van, de így látatlanban... Elég érdekes. Nagyon sok tésztát próbáltam már, mert imádom, de soha nem találkoztam ilyennel.
2023. febr. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem kell keverni, én maximum egyszer átkeverem, aztán ennyi, és főzési idő alatt elkészül.


10es, hogyha neked minden tészta 2x annyi ideig fő, akkor bocs, te vagy a béna :D

2023. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egyébként nem nagyon meleg vízbe kell tenni, hanem felforralni a vizet, beleborítani a tésztát, visszább venni a lángot, míg "gyöngyözik" a víz és voilá.
2023. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#11

Mondjuk ezt a beszólást nem értem. Én is vettem már olyan tésztát aminek kb 30 perc kellett. Ettől még jól főzök általában, ha nem valami selejt az alapanyag. Nem értem miért kell sértegetni másokat..

2023. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!