Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » "Mosópor" ízt éreztetek már...

"Mosópor" ízt éreztetek már pékáru evés közben?

Figyelt kérdés
házi pogácsát ettem és nagyon finom de a harmadik pogácsa mosópor ízű volt, nem lehetett megenni. Mivel ez többször előfordult már velem például zsemlével is, ezért kérdezek most másokat is. Létezik hogy a LISZT-be bele van keverve ilyen mosópor ízű adalékanyag? mondjuk E255 ? Azt tudom hogy kevernek bele ezt-azt ...

#liszt, adalék anyagok
2023. febr. 24. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, még soha nem kostoltam meg a mosóport.
2023. febr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Adalékanyagok természetesen vannak benne, de mosószer aligha.
2023. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Én akkor szoktam ezt érezni, mikor a mamám konyharuhával takarta le a frissen sült még meleg pogit. Akkor mindig olyan "konyharuha" íze volt nekem.
2023. febr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Az ízérzékeléseddel lehet gond. Ha a tésztában volna a hiba, az első kettőn is érezted volna.
2023. febr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Covid?
2023. febr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Azt el tudom még képzelni, hogy a pogácsa tárolóját tisztították mondjuk mosogatószerrel, és nem lett rendesen az egész felület leöblítve. Aztán amelyik pogácsa arra a helyre került, pont azt kaptad, és annak az ízét érezted.

De ez már eléggé "elvetemedett" gondolat, mivel írtad, hogy többször is előfordult és zsemlénél is. Ez mindig ugyanabban az üzletben vásárolt terméknél fordult elő?

Mosószer ízt még nem éreztem, de olyan előfordult alkalomszerűen, hogy egy-egy zsemlét nem tudtam megenni, mert valamilyen mellékíze volt. (Nem voltam kovidos.)

2023. febr. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!