Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sertésnek melyik részét...

A sertésnek melyik részét nevezik pásztornak, illetve mit lehet készíteni belőle?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet soha nem hallottam. A disznónak meg vannak a részek elnevezése ez aligha az.
2010. okt. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valami népies elnevezés lehet.Anyóstól kaptunk egy csomó fagyasztóba való húst, és az egyikre az van irva, hogy pásztor.A férjem azt mondta, hogy az a dagadó.Elővettem, kiolvasztottam, de az biztos, hogy nem dagadó...Kicsit sötétebb színű, a szűzpecsenyére emlékeztet.
2010. okt. 6. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
nekünk húsboltunk van, apukám hentes, de szerinte sincs ilyen. Ki is nevetett:D hogy legalábbis ő nem hallott még ilyenről
2010. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Erről én sem hallottam még,és a népies elnezeések között sem találom. Legokosabb,ha megkérdezed anyósod,hogy ő mit szokott készíteni belőle.
2010. okt. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az lehet hogy egy egy faluban elneveznek valamit de az nem országosn ismert és használt lesz.
2010. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Közben sikerült elérnem az anyóst telefonon.Szóval a pásztor olyasmi, mint a dagadó, csak nem olyan töltelékkel kell megtölteni,hanem kolbászossal:)
2010. okt. 6. 19:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is arra gondoltam, hogy anyósod esetleg a készítendő étel nevét írta a csomagra. A nagyanyám fagyasztott mindent így: sosem a nevét, hanem a belőle tervezett étel nevét írta a húsokra, így mentek a fagyasztóba.
2010. okt. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!