Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mindig elrontok minden kajat...

Mindig elrontok minden kajat es a kukaba landol. Mit tegyek???

Figyelt kérdés

24 eves lany vagyok mar 19 eves koromtol egyedul elek es fozok pontosabban foznek… mindig megprobalom de barmihez hozzafogok mindig elrontom.

Altalaban jo kedvvel alltam hozza. Szeretnek finom kajat kesziteni( levest, masodikot) de valahogy sose jon ossze semmi. Es mar az evek soran annyira megutaltam h a hatam kozepere se kivanom a fozest … pedig annyira szeretnem ha jol menne.

Pl:

A rizst vagy tul puha vagy tul kemeny de sose jo

A husokkal ugyanez .. sose tudom puhara fozni , sutni. mindig oyan mint egy rago gumi …

Gombocokat amit begyurok utana szetesnek…

Palacsinta meg sutim az szamomra lehetetlen

Rantast meg sosem tudtam csomo mentesen kesziteni es meg sorolhatnam…

Mindent is elcseszek.

Videokat nezek…recept szerint keszitek es megis elrontok mindent. Valami tipp?



2023. márc. 19. 11:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
Tanulj a hibáidból, ne csak próbálkozz. Figyelj mit és hogy csináltál, és abból mit és hogyan rontottál el.
2023. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%
Mindenki ront el dolgokat. Ha teheted tanulj anyudtól, engem is ő tanított meg. Kezdetben csak néztem mit csinál, 12 évesen segítséggel már sütöttem édességeket (muffin-torta stb.) 17 vagyok, tudok sütni és főzni is. Vannak saját kotyvasztások, de legtöbbször receptet követek. Mondjuk… igazából ehhez kell egy kis adottság is szerintem. (Papa szakács volt, bár sajnos nem ismertem) De ne add fel. Próbálkozz, ne félj segítséget kérni. A főzéshez hatalmas türelem kell. Ha csomós passzírozd át szűrőn. Nem lehet igazán elrontani. Ha végképp nem megy, írattkozz be egy pár alkalmas tanfolyamra.
2023. márc. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 NTBS ***** válasza:
35%
Otthon mit csináltál 10-18 éves motor között? Esetleg főzőtanfolyam még segíthet.
2023. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%
Kezdj könnyű dolgokal, ne akar rögtön húst sütni....pl. tejszínes cuccok,hol rizzsel, hol tésztával...Krémlevesek...Rántott hús (csirke mell) is tök egyszerű, mert ha vékony szeletekre vágod és ki is klopfolod kicsit, az hamar átsül,természetesen közepes v. inkább kicsi lángon.Sütőzacskós kaják is tök egyszerűek, krumpli vagy más zöldséget kockára vágod, csíkokra vágod a csirkemellet, befűszerezed ahogy szeretnéd, fűszersókat lehet kapni, kicsi olaj, összeforgatod zacskóba rakod és sütöd, rajta van, kb. mennyi időt kell sütni, felvágod a zacsi tetejét és pirítod még egy kicsit, és kész.Krumplipüré is egyszerű, sajtos -tejfölös tészta, krumplis tészta...ezek nem bonyolultak...h ezek mennek, akkor jöhet a főzelék,rántással v. habarással, ki hogy szereti...amúgy kicsit elevult, de a Horváth Ilona ? szakácskönyvét ajánlom, abban benne vannak az alapok...
2023. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
14%
Az átlagember vagy a mások, vagy a saját hibáiból tanul. Te kerested az okát, hogy amit elrontasz, az miért lett nem jó? Tudtál jobbító intézkedést bevezetni? Vagy az élet más területein is ilyen gyenge a probléma megoldó képességed?
2023. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a rosszindulatu negativ beszolasokat!! Sajnos a magyar mentalitas mindenhol megmutatkozik
2023. márc. 20. 16:47
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj, ennyi. Mellesleg, aki olvasni tud, az 99%-ban főzni is.
2023. márc. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
25%

16-os, ez nem magyar mentalitás, hanem sajnos van benne igazság is.


Nem panaszkodni kell, hogy nem tudok főzni, hanem tenni ellene, és hihetetlen, hogy erre a 4-5. elrontott hús után sem jössz rá, hanem elcs.szed 6-jára is, mert nem nézel utána normálisan.

2023. márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Az lehet a gond, hogy nem tudsz rájönni arra, hogy mi volt a hiba, mit csináltál rosszul. És nincs, aki segítsen.



Néhány tanács:



Ha zöldséget, vagy tésztát főzöl, inkább előbb nézd meg, kóstold meg, ezeket durván túl lehet főzni!


Ha sütőben sütsz húst: olajozd ki, vagy vajazd ki a tepsit, ha már betetted a húst, mielőtt lefednéd fóliával, egy picit locsold meg (én spray-vel szoktam vizet permetezni rá, így nem lesz kemény)! Nyisd ki a sütőt és vedd ki , amikor kb félkész, van olyan hús, amit meg is kell fordítani (pl. kacsacomb, bár ha recept alapján sütöd, akkor elvileg a recept írja), nézd meg , hogy megkívánja-e az állaga alapján hogy újból permetezz rá egy kis vizet!


Ha olajban sütsz valamit serpenyőben, legyen benne 1 ujjnyi olaj legalább, ha túl kevés, annyira, hogy alig lepi el a serpenyőt, akkor nem lesz jó. A túl sok sem jó, ezért nézz videókat!


Ha privátban írsz konkrét rossz eredményeket, akkor megírom neked, hogy mi lehetett a hiba, min változtass.

2023. márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
79%

Ne kezdj el tv-t nézni és abba belefeledkezni, amikor nem olyan ételt főzöl, vagy sütsz, amit fél órára, óraára is magára hagyhatsz.

Nem lehet, hogy ez történik?

2023. márc. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!