Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Serpenyös pizza jó, bevált,...

Serpenyös pizza jó, bevált, kipróbált recept?

Figyelt kérdés

Ki szeretném próbálni a serpenyös pizzát, mégpedig olyat, ami majonéz és tejföl nélkül készül, élesztövel.

A neten találtam több receptet, de nagyon eltéröek a mennyiségek egymáshoz képest, ezért elég tanácstalan vagyok.

Azt tudom, hogy ez nem rendes pizza, nem ez a kérdés, ezt ne kezdje senki el vitatni, nekem egy bevált recept kellene és a pontos sütési mód (villanytüzhely esetén), mert a leírások itt is elég általánosak.

Elöre köszönöm a segítö válaszokat.



#serpenyös pizza
2023. ápr. 6. 11:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Serpenyős változatban én csak olyat ismerek ami tejfölös, majonézes. Ezt mi nagyon szeretjük. Ezenkívül a rendes, dagasztott változatot szoktam készíteni.

Melyik az amelyik élesztős és serpenyőben készül?

2023. ápr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ezt találtam

https://www.youtube.com/watch?v=d8zobgfFIJs

meg van egy csomó olyan, ahol rendes pizzatésztát készítenek, de nem egészen olyat szeretnék.

A tejfölös-majonézessel az a gond, hogy tojást meg tejterméket nem ehetek hosszabb ideig, ezért keresnél mást. (a tetejére sajt sem jön éppen emiatt)

2023. ápr. 6. 16:58
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Alapanyag jo legyen
2023. ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%
Ennek a videóban annyi köze van a pizzához, hogy ez is kerek meg az is. Ezt helyesebb lenne úgy hívni, hogy "serpenyős bodag lepény".
2023. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem a megnevezések meg definíciók érdekelnek, ennek semmi köze sem a kérdéshez, sem a recepthez. (Ugyanis a bodag is egész más, mint ez)

de nem is erröl van szó, a kérdés továbbra is az, milyen müködö, jó ízö receptet ismersz.

Kötözködés helyett inkább erre adnál választ.

2023. ápr. 13. 13:56
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
5 perces pizza receptet nem ismerek, mert olyan nincs. A kelt tészta nem 5 perc. A liszt+víz+só pedig bodag, bármit is mondasz. Ezen az se változtat, ha tesznek még bele egy kis olajat és élesztőt is. Igazából azért nem értem a kérdést, mert ezt ennél jobban nem nagyon lehet variálni, sokkal jobb nem lesz. Bár én élesztő helyett megpróbálnám sütőporral, mert amíg az előbbinek semmi értelme ebben az esetben, a sütőpor talán kicsit levegősebbé tenné a tésztát. És mindenképp megsütném a másik felét is egy kicst. A feltétet nem keverném bele a nyers tésztába. Elég undi, amit ez a nő művel a videóban. Ráadásul teflon edényben kalamol a vas kanállall. :O
2023. ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Tojást és tejterméket nem ehetsz,azt írod de egyik sem kell szerintem a pizzatésztába. A sajtot pedig lehagyhatod a tetejéről.
2023. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7-es: a tojás-tejtermék a majonézt meg tejfölt tartalmazó serpenyö pizza receptekre vonatkoznak (a 2-es válaszban írtam is), ezért keresnék olyat, ami liszt-víz-élesztös valami és gyorsan megvan.
2023. ápr. 13. 17:09
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy gyorsan megkeljen, akkor sok élesztő kell bele és meleg helyen kell keleszteni. De ettől még idő az kell neki. Az élesztő felfuttatása cukros tejben is időbe telik, ahhoz meg hogy a liszttel elkezdjen dolgozni még több idő kell. És minél gyorsabban kel a tészta, annál egészségtelenebb és vacakabb is lesz. A sok élesztő az ízének sem használ. Ráadásul hiába kel meg gyorsan, attól még éretlen marad a tészta. Nem véletlenül kelesztik a rendes pizzatésztát minimális élesztővel sok-sok órán át, vagy akár több napig is, ráadásul hűtőben. Szóval ne keress ilyen receptet mert olyan feltételeket adtál meg, amik kizárják egymást. Kísérletezz ki magadnak egyet, ami az igényeidnek megfelel.
2023. ápr. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem érted még mindig!

Tudok rendes pizzát készíteni, tudok kelt tésztákat készíteni, de a kérdésem most nem erre vonatkozik!

Egy jól bevált serpenyös pizza receptet keresek, semmi mást.

2023. ápr. 14. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!