Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem mondani klasszi...

Tudnátok nekem mondani klasszikus magyar süteményeket?

Figyelt kérdés
Könnyebb vagy nehezebben elkészíthető, amivel egy férfit meg tudnék etetni :D

2023. ápr. 7. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Lúdláb

Rigójancsi

Rétes

2023. ápr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Zserbó, somlói galuska, hàzi krémes, dobos torta, rétes.
2023. ápr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Zserbó

dobostorta

linzerkarika

isler

csörögefánk

2023. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Gyorsan megvan, kevés hibalehetőséggel: potyogtatós piték (egyéb kevert tészta alapú egyszerű sütik) vagy linzer alapú, pl reszelt túrós.


Nem az a nagy autentikus magyar, de olyanokat írtak már fentebb mások, ezek arra jók, hogy ha van egy kis gyakorlatod, aránylag gyorsan össze lehet dobni egy nagy tepsivel, és örök klasszikusok, szóval ezekre se fogja senki azt mondani, hogy fúj, mi ez?! :D

2023. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mézes krémes,Ízes fánk,kókusz kocka,barackmag
2023. ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Papagáj szelet

Kókusz tekercs

Puncs szelet

Rákóczi túrós

Vargabéles

Hó kifli

Néger kocka

Fanta szelet

Méteres sütemény

Piskóta tekercs

Máglyarakás

Mákos guba (mi sokszor tepsibe tesszük tojashabbal lekenve sütjük)


Isteni klasszikusok nem lehet mellé fogni.

2023. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

mákos guba, máglyaakác, rétes, piskóta (meggyes bedobálós), vargabéles, Rákóczi túrós, somlói galuska, dobos torta, palacsinta,

hirtelen több nem jut eszembe, de ha teheted lapozd fel nagymama receptes könyvét. 17 éves vagyok, ritkán sütök hagyományos sütiket, de ha mégis biztos hogy ehhez a bizonyos rpeptes füzethez nyúlok

2023. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#4 és #6 miért lett így le pontozva?


Hasonlókat akartam írni de inkább nem is merek....

2023. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 A #6 pl. azért, mert írt több olyat is, ami véletlenül sem klasszikus magyar sütemény.
2023. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok.


Ha már így megszólítva (és lepontozva) lettem, azért 1 gondolatot szeretnék ezzel kapcsolatban megosztani.


Igen, ahogy mondtam is, nem autentikus magyar sütiket írtam.

De!

Értelmezzük már a kérdést!

Nem versenyre készül a kérdező, hanem egy pasit akar megetetni!

Ezek alapján tegyük fel a kérdést, mit jelent, a "klasszikus magyar".


Vajon a teljesen, vagy 80-90%-ban magyar, (hiszen elég sok "magyar" sütinek van francia vagy osztrák alapja) ezzel együtt egy átlag magyar háztartásban évente 1-szer csinálnak olyat,


vagy az a magyar, amiből egy főzősebb háztartásban, minden hétvégén van valami, valamilyen formában!

Szóval ha Magyarországon pl. tavasztól őszig rendszeresen van valami aktuális idény gyümölcsből egy potyogtatós pite, mondjuk 30-szor, és ezután karácsonykor van 1-szer rigó jancsi, akkor melyik a "magyarabb"?


Persze, lehet nézni szigorú szakmai szemmel, csak a kérdés nem támasztott szigorú szakmai szempontokat!

Meg ha már annyira szakmázunk, mindenkit is le lehetne pontozni, mert sok "magyar" süti alapja, ahogy mondtam, külföldi eredetű, csak a kiegészítő jellegzetességei magyar találmány, meg össze vissza van keverve a válaszokban a sütemény, a torták, az éttermi meleg tészták, amik mind külön kategória lenne, és közük nem lenne elvileg a válaszhoz.

2023. ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!