Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valóban túlsütöttem a krumplit...

Valóban túlsütöttem a krumplit? Újkrumpliról van szó. Kezdő szakács vagyok, és olyan kritikát kaptam, hogy nem kellett volna ennyire megsütni. (De, legalább a sültcsirkém ízlett :) )

Figyelt kérdés
[link]
2023. júl. 9. 23:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

Jó ez nem csak kezdőként, de haladóként is! 40 éve főzök - állítólag nem is rosszul - de nekem is némelyik sötétebb, némelyik világosabb, ha nem mirelit hasábburgonyából csinálom.

Krumplit akkor tudsz "túlsütni", ha elégeted, ez pedig nincs elégetve.

2023. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 harebell ***** válasza:
70%
A két véglet kerülendő: ne maradjon nyers a krumpli és ne legyen megégetve, a kettő között ízlés kérdése, ki hogy szereti. A krumplit amúgy olyan értelemben nem lehet túlsütni, mint pl a húst, hogy kiszárad, tehát csak az lehet probléma, ha tényleg a külseje túl égett, kesernyés, esetleg már szenes :D A tiédnél erről szó sincs. Éttermekben persze törekedhetnek egységesen aranysárga sültkrumplira, de otthoni ételnek tökéletes, amit csináltál.
2023. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
20%

Ha engem kérdezel, ez még sülhetett volna.

Viszont a képen látszik hogy száraz és nem annyira krémes tehát nagy eséllyel nyers krumpliból csináltad. Abból mindig szárad, mire kap annyi hőkezelést hogy teljessn átsüljön. Valószínűleg a kritikusod ahhoz szokott, hogy félig megfőtt krumplit süt ki, így belül krémes, kívül ropog de nem száraz vagy égett

2023. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
84%

Ez semmiképp sincs túlsütve, szerintem pont jó.

Én amúgy úgy szoktam a krumplit hogy először valamennyire megfőzöm, majd megsütöm. Nem olyan íze lesz mint a rósejbninek, de így is nagyon finom.

2023. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!