Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Legegyszerűbben elkészíthető,...

Legegyszerűbben elkészíthető, és finom zabkása recept?

Figyelt kérdés
Még soha nem ettem, szeretném megkóstolni. Apró szemű zabpelyhet vettem hozzá. Víz, tej, zabpehely mennyi kell bele, meddig kell főzni, ezeket ha leírnátok! Vagy gyors mikrós változat ha lenne esetleg. Annyiféle arányokat írnak az interneten, belezavarodtam már.
2023. aug. 11. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
google
2023. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Tejjel próbáld, vízzel nem fog tetszeni. Én eleinte kávédarálóban megőröltem, úgy jobban ízlett. Kb 3-4 evőkanál, 2 dl tej. Vagy valami ilyesmi. Sosem mérem ki. Kicsit felforralom,aztán állni hagyom. Ha túl sűrű, akkor öntök hozzá egy kis tejet. Nem kell sokáig főzni. Én fahéj, aszalt gyümölcs verziót szeretem vagy csak kókuszreszeléket teszek bele. Édesíteni nem szoktam, de cukor, méz, édesítőszer bármi jó bele.
2023. aug. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ahogy 2. Írta.
2023. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Szakácskönyvet keress
2023. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

Fel csesze zabpehely, 1 csesze tejy fel csesze viz megfoz. Egy tasak vanilias cukor bele.

Tetejére mag, gyumolcs, lekvar stb. Igazabol attol lesz ize.

Hatul hig,fozd tovabb, ha tul suru,higitsd. Ez a resz teljesen izles dolga

2023. aug. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. aug. 11. 16:23
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában vízzel főzöm.Egy kevés sót is teszek bele.Víz meg szerintem kb. annyi elég rá ami ellepi.A főzés az olyan bő tíz perc.Azért így csinálom mert így "univerzális"a kész kása.Utólag lehet desszertet is kreálni belőle.De jó akár köretnek is.Ha meg előre meg van édesítve a főzés során és tejjel készül,akkor azt már nem lehet köretnek használni.Mert a különféle húsokhoz,szalonnához,kolbászhoz úgy nem passzol.
2023. aug. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Tejjel próbáld, vagy fele-víz fele-tejjel.

Én nem szeretem főzve, sokkal jobban szeretem éjszakán át áztatva.

Leöntöd a zabot a tejjel és estére beteszed a hűtőbe, reggelre nagyon jó krémesre megszívja magát, nekem sokkal jobb így mint főzve. Én édesen szeretem, úgyhogy szoktam hozzá keverni kis chia magot, esetleg csokis fehérjeport, vagy egy kis mézet édesnek, fahéjat, kakaóport, vaniliás cukrot, akármit és reggel meg vágok bele gyümölcsöt, a banánt meg az áfonyát szeretem legjobban. Tehetsz bele frissen még mandulát, diót, kesudiót, kókuszreszeléket, almát, akármit.

2023. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

2dl tejhez 2ek.zabpehely.

3dl tejhez 3ek.zabpehely.

Lábasba vele,kevergetve főzni míg összeáll,lehet bele mézet is tenni.

2023. aug. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kitana. ***** válasza:
100%

Én kb érzésre szoktam zabtejet önteni bele + natúr joghurtot, annyit, hogy ne legyen leves szerű, de ne is egy szilárd massza.

Amiket rakok bele az általában lenmagtöret, chia mag, ribizli, magvak, fahéj. De én nem főzni szoktam, hanem este csinálom meg és reggelre összeáll a hűtőben, ha épp van itthon banán, akkor vágok bele azt is, ha nincs akkor ennyi.

Közben látom, hogy írták már ezt az éjszakai változatot, szóval ez csak plusz egy tipp amellett.

2023. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!