Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek ez megfelel...

Szerintetek ez megfelel diabetikus/cukormentes tortának?

Figyelt kérdés

Anyukámnak nemsokára itt a születésnapja. Ő mindig süt nekünk, de neki nagyon rég volt tortája, szeretnék neki majd sütni egyet. :)


Apukám 1. típúsú cukorbeteg, így neki nagyon oda kell figyelnie a cukorra és szénhidrátra, szeretném ha ő is tudna belőle enni. Én gluténérzékeny vagyok, de nekem van itthon megfelelő liszt.


Interneten néztem cukormentes piskótareceptet, azzal nem lesz gond. Viszont tölteléknek málnás habot gondoltam. Nagyon sok málnánk maradt még szüreteléskor, mert itthon termesztúnk néhany bokorral.


Azonban szeretném más gyümölccsel is megbolondítani kicsit a habot. Banánra gondoltam, de abba elég sok a szénhidrát, vagy nem? Nem cukroznám meg, eseetleg egy kis édesítoszerrel. Banánkn kívül mi lenne jó mellé?


Illetve szeretnék rá majd bevonatot is, egyszerű tejszínből, meg is szinezném. Az nem gond, nem tartalmaz sok szénhidrátot?


Ha a tetejére teszek gyümit, az se baj, ugye?


Előre is köszönöm. :)



2023. szept. 9. 01:42
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Banán glikémiás indexe 30-70 között van érettségtől függően. A málnáé csak 26, kalóriatartalma is alacsony. Banán semmiképpen ne legyen benne, a málna nagyon jó. Cseresznye, szilva, körte, alma, narancs jók.

A tejszínből egy deci 2,9 g cukrot tartalmaz

2023. szept. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

A helyedben maradnék simán a malnánál. Főleg ha sok van. Az annyira finom, én nem rontnám el mással. Banánt meg semmiképp.

A tejszín cukortartalmával vigyázz. És a piskóta lehetőleg mandula vagy kókuszlisztből készüljin és ne hagyományos vagy gm lisztből mert annak is van szénhidráttartalma.



Illetve a teljes receotre majd mindenkepp szamolj szenhdratot hogy tudjatok wgy szeletben kb mennyi van

2023. szept. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mandula Liszt is tartalmaz szénhidrátot azt hiszem, de rizs lisztből jó lehet.

Banánt semmiképp!!!

2023. szept. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, rizslisztet fogok, azt használunk mindenhez.


Köszönöm, akkor marad a málna, tejszínet meg veszek cukorcsökkentet, van olyan, olyat ahsználunk

2023. szept. 9. 11:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Rizslisztet semmiképp sem szabad!! Nem jó cukorbetegnek. Max. barna rizsliszt, az még elfogadható, de a fehér az nem.
2023. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!