Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A lecsóba feltétlenül kell a...

A lecsóba feltétlenül kell a szalonna?

Figyelt kérdés

Minden receptben olvasom, hogy ki kell sütni a szalonnát és a zsírjába tenni a zöldségeket. Nem lehet a szalonnát és a zsírját kihagyni?

Milyen íze lesz, ha például csak olajat használok?



2023. szept. 14. 19:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%
Sosem használok szalonnát lecsó alá de túl sok receptet se láttam így.
2023. szept. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha mindenképen akarok bele tenni húst, akkor egy hó csípős kolbász sokkal jobb választás…

Eseteleg jó minőségű virsli

2023. szept. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A lecsó olyan étel, ami kizárólag az az eredeti, az a jó, amit a készítője éppen főz. Örök vita tárgya.

Történetesen én az összes alkotóelemét szeretem, amelyek előfordulnak (nem beleértve az extrém ötleteket, mondjuk libamájat).

De szalonnával nem eszem meg. Ha van klasszikus alapreceptem, abban biztosan nincs szalonna.

2023. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a bab is elmegy benne :)
2023. szept. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam alap a jó füstölt szalonna, a lecsóba.

Természetesen enélkü is készíthető.

2023. szept. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mások is írják, a lecsó a legjobb kaja, mert nincs eredeti recept, úgyhogy lehet magyarosan acsarkodni hogy mi kell bele. :-)


A hagyma, paradicsom és paprika az, ami nagyjából kötelező elem (1:2:4 arányban), emiatt a hagyma kíván némi zsiradékot, de a szalonna opcionális. De megint ahogy más írta, még az arányokat is sokan változtatják, pl egyik rokonom kb paradicsomszószt főz néhány csík paprikával, mert ők úgy szeretik.


Mi tojással, szalonnával és némi hússal imádjuk, de ezek már extrák.

2023. szept. 16. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Elkészítettem szalonna nélkül és nagyon finom lett! :)
2023. szept. 16. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!