Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hortobágyi palacsinta hús nélkül?

Hortobágyi palacsinta hús nélkül?

Figyelt kérdés

Egy családi eseményen hagyományosan hortobágyi palacsinta a megszokott, ettöl nem akarnánk eltérni.

Viszont egyik családtagnak egy ideig állati fehérjementesen kell étkeznie, a kérdés, miböl készüljön a töltelék?

Ami még problémás, a gomba, padlizsán, szója, hüvelyesek, illetve élelmiszeripari adalékok, csak friss, nyers alapanyagokat használhatunk neki.

A palacsinta és a tejföl esetében már megvan a fehérjementes változat, kifejezetten a töltelék a kérdéses.

Egyelöre elég tanácstalanok vagyunk, minden tippet szivesen fogadok.



2023. szept. 22. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Hat kb ki van love minden, amibol jo tolteleket lehetne csinalni.


Talan meg a rizs jutott eszembe, kelloen befuszerezve. Bar a rizses palacsinta nem mondom, hogy kellemesnek hangzik, de nem is biztos, hogy annyira rossz.

2023. szept. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

A vöröslencse népszerű ilyen célra, pl. vegán bolognai szósznál is az a jellemző.

De a hüvelyesekkel kb mindent kilőttetek, ami jól használható lenne, nem hiszem, hogy ez megvalósítható úgy, hogy élvezeti értéke is legyen. :/

2023. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez nem túl jól hangzik, köszi a válaszokat, de hátha lesz valakinek még valami ötlete.
2023. szept. 22. 21:29
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Spenót.
2023. szept. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 scamdemic ***** válasza:
89%

Van búza alapú húspótló granulátum is, ha már szója alapú nem lehet.

[link]

[link]

2023. szept. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Szejtán? Az is búzasikérből van, simán hús helyett szokták grillezni, sütni stb, szerintem működhet pörkölt jellegnek is.
2023. szept. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Olyan alapot készítenék amilyet a vadashoz használunk. Sárgarépa, fehérrépa(ezeket passzírozva) és hús helyett zöldborsót tennék bele. Soja tejet használnék hozzá.
2023. szept. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat, a szejtán jó ötlet, megpróbálom itthon készíteni, mert a kaphatóak nem feltétlen mentesek a problémás összetevöktöl.

A vadas-stílus is érdekes ötlet, ez még egyszerübb is lenne.

Minden esetre megkérdezem az illetöt, neki mi szimpatikusabb, és még egyzser nagyon köszönöm a segítséget!

2023. szept. 23. 08:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg mit választottál hogy milyen lett. Kiváncsi vagyok
2023. szept. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szóval valami mix lett az egészböl, vegyes zöldségeket - sárgarépa , petrezselyemgyökér, zellergumó - kb fél cn-es kockákra vágtam. Hagymával indítottam, a zöldségeket beletettem, só, bors, paprikával füszereztem és megföztem pörköltszerüen.

Utána a zöldségeket leszürtem, növényi tejföllel összetörtem kicsit, hogy azért ne síma pép legyen, ezzel töltöttem a palacsintákat, egy tüzálló edénybe tettem. A "pörköltlevet" szintén tejfölöztem, ráöntöttem és sütöben a megszokott módon megsütöttem.


Szerencsére elövigyázatosságból több adagnyit készítettem, minden családtag ebböl is kért - mert jól néz ki -, és a végén egyhangúan megszavazták, ilyen máskor is kell.

Szerintem is kifejezetten jó ízü volt, természetesen nem olyan, mint az eredeti, húsos variáció, de finom.


Mindenkinek köszönöm a segítséget meg a tippeket, és kellemes vasárnapot kívánok.

2023. szept. 24. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!