Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha valamibe egy tojássárgája...

Ha valamibe egy tojássárgája kell azt hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés
Még nemnagyon sütöttem semmit most kezdtem el próbálgatni, tehát csak széttörök egy tojást és mindent ami benne van belemegy vagy csak a sárga részt kanállal szedjem ki és a többi nemkell?

2023. okt. 28. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a sárga részt, amit úgy is kivehetsz, hogy kifolyatod a fehérjét a héjból, anélkül, hogy a sárgája kifolyna vagy kiesne a héjból.
2023. okt. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak a sárgája kell, a fehérje nem. De persze ha belemegy egy kicsi fehérje, abból nem lesz baj. Fordítva szokott gond lenni, ha pl habhoz csak a tojásfehérjére van szükség, abba egy kicsi tojássárgája se kerüljön.

Egyébként nem kell kanalazni se, simán a héjból kivsorgatva a fehérjét szét lehet választani. Így:

[link]

2023. okt. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a recept egy tojássárgáját ír akkor el kell választani a fehérjétől.
2023. okt. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat
2023. okt. 28. 16:51
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
El kell vasztani. Ha még sosem csináltál ilyet, usd egy talba egeszben. Es a tojas hejaval konnyen ki tudod belole halaszni a tojassargajat
2023. okt. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

"Ha valamibe egy tojássárgája kell azt hogy kell értelmezni?"

Úgy, hogy egy tojás sárgája kell bele. Hogy másképp...?!

2023. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kifolyatom az ujjaim között, aztán beledobom a sárgáját az edénybe. Öntögeti a fene.
2023. okt. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!