Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit terveztek főzni karácsonykor?

Mit terveztek főzni karácsonykor?

Figyelt kérdés

Akár szenteste, akár 25. és 26.

Nálunk a halászlé az kizárt, töltött káposztát pedig hétköznap gyakran készítünk.



dec. 3. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hekk lesz, majonézes krumpli, húsleves, halászlé, rántott sajt, tojássaláta, párolt zöldség, meg még valami húst fog készíteni a párom. Én vegetáriánus vagyok, úgyhogy a rántott sajt mellé szerintem cukkinit is csinálok majd.

Mivel elég sokan ülünk asztalhoz, mindig több félét készítünk. 25-26-án valamelyik nap biztosan lesz töltött káposzta, abból a család nem enged! :D

dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Töltött káposzta, rántott pontypatkó majonézes krumplival, és a halászlé az minden évben fix. Marha húsleves, jénai tálban sült sajtos (jó fokhagymás) csirkemell, bakonyi sertésszelet, egy egybefasírt lesz még idén, meg a beigli és tiramisu.
dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Nálunk 24-én halászlé lesz és harcsapaprikás kapros-túrós nokedlivel, ezt mi főzzük

25-ére hidegtálat rendeltünk és bőségtálat a közeli étteremből

26-án pedig étterembe megyünk

Mi a töltött káposztát nem szeretjük, főzni meg azért nem fogok, mert eddig mindig kidolgoztam a belem is, soha nem pihentem karácsonykor🙁

Évekig egész pulykát sütöttem, többféle körettel, pl rizi bizi, rikottás töltött canelloni, grillezett polenta, fűszeres sült burgonya és grillezett zöldségek.

Sütni is csak sajtos rudacskákat fogok és egy hatlapos sütit.

dec. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hú, hatlapos, az finom. Milyen krémmel készíted?

A töltött káposzta dolgot sosem értettem karácsonykor. Annyi rengeteg mindent főz mindenki. A töltött káposztát mi hétköznap esszük két napig. Imádjuk, gyakran van. Karácsonykor a többi finomság mellé már nem tudnám elképzelni, hogy hova férne a gyomrunkban.

dec. 3. 15:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szenteste ketten leszünk, rántott pontyfilé lesz, majonézes krumplisaláta és valami gesztenyés édesség.

26-án jön a tesóm külföldről, akkor őzgerincben sült baconös csirkemellet készítek, ezt:

[link]


És még valami krémes-habos sütit.

dec. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak 24-én szoktunk itthon lenni, lehet csak pizzát sütök.

A tipikus karácsonyi kajákat utálom, úgyhogy átlagos kaja szokott lenni aznap is, annyi különbséggel, hogy ilyenkor együtt eszünk

dec. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
24-én nálunk leszünk, öcsémék 2 gyerekkel és anyukám jön. Évek óta egy Angliából hozott receptet csinálok, darált húsos, diós, aszalt gyümölcsös töltelék, amiből részben hústekercset (pulykából vagy csirkemellből), részben baconba tekert kis gombócokat csinálok, ezeket előző nap szépen elő lehet készíteni. Köret krumplipüré és rizs lesz. Öcsémék hoznak gesztenyekrémlevest (ez is évek óta hagyomány) + franciasalátát. Anyu néhány szelet rántott halat hoz, de azt csak nekem és öcsémnek, mert a párjaink nem szeretik + baconba tekert aszalt szilvát és májat. Süti biztos lesz linzer, amit az unokahúgom süt, meg mi sütünk bejglit, és anyukám valószínűleg diós kosarat vagy islert (plusz még 1-2 fajtát, ennyire sikerült komoly tárgyalásokkal lecsökkenteni a hajdani 5-6 félét). :D 25-én anyósomnál leszünk, oda jön férjem 2 tesója családostul, de ott is úgy szokott lenni, hogy a köreteket, salátákat és sütik egy részét mi visszük (bejglit pl. úgy sütök, hogy oda is viszek 2 rudat), anyósom a húsfélé(ke)t és a levest csinálja, szerintem eddig minden évben más volt, nem szokott hagyományos menü lenni, de nem baj, nagyon jól főz. :) 26-án (és még jó pár napig) maradékfeldolgozás és páhogás! :D Töltött káposztát anyu a két ünnep között főz egy nagy lábossal, hogy nekem és öcsémnek is tudjon adni belőle. :)
dec. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Töltött káposzta, halászlé(saját fogott balból), rántott hal, meg kacsa!
dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebédre fokhagymás rák (hagyomány), utána sétálunk a városban, estére pedig szerintem idén is sült oldalas és majonézes krumpli, meg saláta.


Levest nem főzök, majd csak 25-re.

dec. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

25-én leves, meg az oldalas maradéka (esetleg másik fajta köret, ha a krumpli elfogy)

26-án raclette, mert addigra elegünk lesz a húsból


Sütemény nem, sohasem fogy el, akkor minek süssek?

dec. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!