Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sörtésztában sütés, mi a...

Sörtésztában sütés, mi a probléma?

Figyelt kérdés

Többször próbáltam sörtésztában sütni különböző dolgokat, de az eremény soha nem lett jó, a tészta csak úgy "lecsúszott" az alapanyagokról, nem maradt rajta bundaként.

Nem tudom, mit csinálok rosszul, tegnap volt megint egy kisérletem.

A tésztához 100 g liszt 250 ml sör volt megadva a receptben (ez a legtöbb receptben ennyi volt, ezért feltételezem, hogy rendben lehet), a hozzávalókat megsóztam, a tésztába mártottam, és megpróbáltam kisütni, az olaj tele lett sörtésztadarabkákkal, csak itt-ott ragadt valamennyi arra, amire kellett volna.

A sörtészta kifejezetten folyós volt, mind mindig, nem tudom, ennek így kell lenni?

Kérem, aki tud segítsen, egyszer már szivesen készítenék rendesen ebböl valamit.

A segítséget erőre is köszönöm.



dec. 4. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
A húst először lisztbe kell mártani, úgy a sörtésztába.
dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Ja, és ne legyen folyós a tészta.
dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Lisztezd a húst mert ehhez a tapad a sörtészta.Tíz deka liszthez nekem soknak tűnik a 2.5 dl sör.

Sűrű palacsinta tésztára kavard a tojássárgájával,sóval.A végén a felvert fehérje habot add hozzá,azt már csak óvatosan kavard.

dec. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, a lisztezést nem írták sehol, erre nem is gondoltam. A tésztának milyennnek kell lennie, mert nekem is nagyon hígnak tünt.
dec. 4. 15:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj pont LISZT, én kukoricakeményítőzök, mert gluténérzékeny vagyok - de a lényeg, legyen rajta valami, amin megtapad a tészta.


Állag: amikor "nem folyik" le a villáról, de nem is "darabokban potyog" :D - na, ezt nem tudom jobban szemléltetni.

dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ezzel már tudok valamit kezdeni, legalább is el tudom képzelni, milyen lehet.
dec. 4. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!