Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy kuktában nem felül a...

Ha egy kuktában nem felül a forgónál, hanem a szelepnél jön a gőz, az veszélyes vagy problémát okoz?

Figyelt kérdés
Vegyem le azonnal, és cseréljek szelepet, vagy ez normális működés?
2022. okt. 9. 13:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az a fogónál? Az enyémen van egy biztonsági szelep, amin normál esetben nem szabad gőznek jönnie. Arra különösen ügyelni is kell, hogy mindig tiszta maradjon.
2022. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mi az a fogónál?"


A régebbi kuktákon ilyen henger alakú szelep van, ami a kuktában keletkező nyomás hatására elkezd forogni.

2022. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen, azt ismerem, de az nem a fogója. Ha ott jön a gőz, akkor nincs baj, csak lejjebb kell venned a teljesítményt.
2022. okt. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor a kérdés lett rosszul írva, és javítva. Mert ott is FORGÓ és nem FOGÓ szerepel
2022. okt. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, a kukta kétoldali fogója alatt lévő fix kis szelepről van szó. Ott jött a gőz, nem pedig fent a forgó, felemelhető súlyszelepnél. Nem jött vészesen, nem dőlt belőle. Szerintem annyi gőz jött, aminek amúgy is ki kell jönnie, csak nem jó helyen jött. :) Szóval ez rendellenes működés? Cseréljek szelepet?
2022. okt. 9. 15:44
 6/15 A kérdező kommentje:
4-es. Jól írtam a kérdést, forgó és nem fogó szerepel benne. :)
2022. okt. 9. 15:46
 7/15 anonim ***** válasza:
5. Ha ott jön akkor nem a súlyszelep hibás, hanem a fedél tömítőgyűrűje van elöregedve. Szóval rosszul záródik.
2022. okt. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A fedél tömítőgyűrűje nem hibás, ott NEM ereszt! Van egy kis szelep a fogantyú alatt, ott szelel, ott jön a gőz. Ezt kérdeztem, hogy ez hibás működésre utal-e? Fönt a forgó és megemelhető súlyszelepnél kellene eresztenie a gőzt? Remélem most már érthető, mit akarok kérdezni. :)
2022. okt. 9. 15:53
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha biztosan a szelepnél jön a gőz, azt jelenti, hibás a szelep és nem lesz meg az előírt túlnyomás.

Ezzel a főzési idő megnövekszik, mert ha kisebb a nyomás, mint az előírt, alacsonyabb hőmérsékleten forr a víz, tehát megnő a főzési idő.

Mennyivel? Ezt a nyomás határozza meg, ami viszont nem ismert, tehát nem számítható.

.

Óvatosan cseréljed ki a szelepet, helyreáll a rend.

2022. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 vagyu válasza:
Azt a biztonsági szelepet még időben meg kellene javítani, hogy ne fújjon ki a gőz. Ugyanis a gőz idővel egyre jobban ki fogja tágítani magának a rést, ami már nehezebben lesz javítható. Tehát szétszerelni, kipucolni, összerakni. De lehet, elég lenne kicsit erősebben meghúzni a csavarját. Biztonsági probléma nem lehet, mert a biztonsági szelep olvadó betétjének működését (kis kerek fémlapka, ami speciális ötvözetből készül) nem befolyásolja.
2022. okt. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!