Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem mindenféle...

Tudnátok nekem mindenféle mentes sütit ajánlani?

Figyelt kérdés
Karácsonykor átmegyünk párom családjához, szeretnék valami sütit vinni. Elég rutinos vagyok sütésfőzésben, de ebben van egy csavar. Mindenki valamire érzékeny náluk. Tej, tojás liszt kilőve, itt indulunk. Vannak még apróságok, amiket fejben sem tudok tartani. Én sosem készítettem ilyesmi ételeket, és őszinte leszek, sok nem néz ki valami csalogatónak. Van valami bevált receptetek esetleg? Nem kell nagy dolognak lennie, csak legyen finom. A fő lényeget említettem, lehetőleg tej/tojás/ liszt ne legyen benne. Az is jó, ha két külön receptet tud valaki, mert az egyik személynek a tej meg a tojás a bajos, a másiknak a liszt.

dec. 17. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Ha a liszt kilöve, felhetöen glutén miatt, akkor házilag nem sokat tudsz csinálni, mert akár nyomokban fellelhetö adag ( pl a késsel elötte lisztes dolgot vágtál) elég egy hosszú ideig tartó hasgörcshöz.

De a neten vannak "mindenmentes" oldalak, ott körül tudsz nézni, itt egy:

[link]

Ne ijedj meg, nem csak vegán receptek vannak, minden egyéb mentes is.

dec. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Gluténmentes muffin növényi tejjel. Steiner Kristóf muffin receptjére keress rá.
dec. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Mi lenne, ha többféle sütit sütnél, amiből mindenki választhat olyat, amilyet ehet? Már csak azért is, mert a mindenmentes ételek általában ízmentesek is.
dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Keresgélj instagrammon. Pl menstesanyu receptjei jók. Vagy mejtesen édessbb receptjwi. Neki youtube csatornája is van.

Meg vannak még instan lillafitt, lillanyuci healthyfoods-by-dori norci_fitmom. Bar ok foleg cukormentessegre mennek ra de vannak mastol mentes receptek is.


Illetve fit_cinnamontomi kost jut eszembe azokkal kezdhetsz nsgyon sok az egeszseges mindenmentes rceeotje bar sokban van tojas.


Amugy pl a raffaello golyo szuperfinom. Az lisztmentes. Varga Gábor (apróséf) receptjét szoktam követni a cookpad-ről. Az a recept tényleg 10/10, családi kedvenc. Az viszint tejporból van szóval nem lesz jó a másiknak. Vagy egy narancshejas madartej is lisztmentes csak olyan receptet keress amit nem liszttel hanem a sargajaval suritenek.

Macaron szinten lisztmentes.


Szinten lisztmentes de nem tojasmentes egy kokuszcsok. Mi rumba aztatott mazsolat is szoktunk bele tenni.


A tej és tojásmentesnek meg keresgélj a vegán receptek kozott. Tuti lesz találat.

dec. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sok jó ötletet írtatok, köszönöm szépen! Azért tettem fel a kérdést, mert én is kicsit attól tartottam, hogy rossz receptet fogok ki, és tényleg ízmentes lesz. Megnyugtatóbbak a személyes tapasztalatok. A muffin tetszik, olyannak tűnik amit nem tudok elrontani. A raffaello golyó is tetszik, a kókuszos dolgokat szeretik.
dec. 17. 19:32
 6/6 anonim ***** válasza:
A muffin szerintem is jó lehet, ezt ugyan még nem próbáltam de Steiner Kristóftól eddig minden receptje tökélesen müködött és ízre is jó volt.
dec. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!