Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok írni egyszerű,...

Tudnátok írni egyszerű, tipikus/tradicionális Dél-Amerikai ételeket/italokat?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet, hogy meg szeretném látogatni egy ismerősömet, aki itt lakik már régóta, de Uruguay-ból jött ide. Meg szeretném lepni valamilyen latin amerikai harapnivalóval, vagy innivalóval. Oké, a matét ismerem de az olyan snassz :D Valamilyen egyszerű receptet tud valaki?

jan. 4. 06:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Nem.
jan. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Inkább főzz neki magyarosat,otthon eszik elég hazait.

Vagy egy nagy steak-et.

jan. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se jó ötlet, mert ha nincs tapasztalatod, csak valami silány utánzat lesz.
jan. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Egy dolgot meg kellene jegyezni külföldiek esetén, SOHA ne akarj ottani ételt készíteni nekik, mert egyrészt azt sokszor esznek, másrészt soha nem tudod jól elkészíteni, ahogy ök szokták - azaz kap egy olyan ételt, amit már halálra unt egész életében és a tetejében még rosszul elkészítve, ez a legjobb módszer, hogy rosszul érezze magát.

Ha jót akarsz, akkor fözz valami magyar ételt (De ne rántott húst meg húslevest, mert az mindenhol van), amit meg tudsz fözni, még akkor is jobban esik neki, ha nem sikerül jól, mert nem ismeri, nem tudja, milyennek kellene lennie, viszotn érdekes lesz, mert újdonság számára

jan. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
helyedben inkább gulyáslevest csinálnék + palacsintát☺️
jan. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Sztem kifejezetten uruguay-i ételt keress. A dél-amerikai elég tág fogalom. Nem biztos, h értékelne egy jó hagyományos brazil kaját.


Amúgy aki régen itt van, annak simán jó ötlet a hazai kaja. Amikor én az USA-ban éltem imádtam, ha valahol kaptam egy tányér magyarosan elkészített jó húslevest meg egy rántott csirkecombot kruplipürével. Tudnak hiányozni a hazai ízek.

jan. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Magyarosan vendégeld szerintem, az ital pedig legalább 5 puttonyos tokaji aszú, olyat biztos nem látott még, és nem fogja elfelejteni.
jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Pont ezért szeretnék valamiféle hazait csinálni neki, mert már több éve letelepedett itt, tehát volt már lehetősége bőven magyaros kaját ennie. Úgy gondoltam hátha jól esne neki valami ottani étel.

Silány utánzat? Hát nem vagyok séf, de azért nem kell alábecsülni az embert. Egy konkrét recept alapján el tudnám készíteni, még ha nem is annyira tökéletesre, mint ahogy ott csinálják. Szerintem már a gesztust is értékelné.

jan. 4. 17:58
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Hidd el, nem tudod megcsinálni úgy, ahogy náluk szokás, mert MO-on mások az alapanyagok is, más a fözési technológia, kultura, még egy séf sem tudja elkészíteni tökélesetesen, nemhogy egy átlagos háziassziny/háziember.


Én jelenleg nem MO-on élek, az itteni zöldségeknek, húsoknak más az íze, mint MO-on, itt nem tudom az ottani ízeket elöállítani, ott meg azokat nem, amiket itt minden gond nélkül, pedig én fözöm mindkét esetben az ételeket ugyanúgy, csak az alapanyagok különböznek.


És hidd el, nem lesz neki élmény a megszokott hazai ízek helyett teljesen mást kapni azon a néven, inkább borzasztó csalódás lesz számára.

Szóval a gesztust nem értékelné, ahogy neked sem ízlene egy rosszul elkészített pörkölt vagy töltött káposzta, ha a megszokott ízt várod és teljesen mást kapsz.

jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jól van, akkor legyen úgy. Bár nem tudom miből gondolod, hogy a gesztust nem értékelné. Nem egy bunkóról van szó. Én is értékelném, ha fordított esetben nekem csinálnának valami hazait, még ha nem is olyan, mint a megszokott. Akkor is jól esne legalább, hogy próbálkozott miattam.
jan. 5. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!