Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Honnan lehet tudni hány fokos...

Honnan lehet tudni hány fokos az olaj sütés során?

Figyelt kérdés
Ma kerestem valamit a neten és kiadta h 180-190 fokos olajban jó sütni. De ezt én honnan tudom? Hőmérő vagy miként? Hushőméronk van de azt beletenni az olajba?
jan. 17. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen infra hőmérő.

Amúgy nem szabad túl sokáig hevíteni.

jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Nyílván hőmérővel, hogy másképp...?
jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Azt is beleteheted egyébként.Aki sűrűn süt látja szemmel is elég meleg-e az olaj.
jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Ha hasábburgonyát vagy falafelt sütök benne akkor figyelem mennyire erős a pezsgés. Az elpárolgó víz hűti az olajat.

Ha a pezsgés csöndesedik és a cuccok felúsznak a felszínre akkor megszaladhat a hőfok és megéghet az olaj.

jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Van olajhőmérő.

De a hushomerot is belemarthatod 30 mpre es kiirja

jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A háztartások 90%-ában biztos, hogy nem hőmérővel állapítják meg az olaj hőmérsékletét, hanem egyéb, megfigyelésen alapuló módszerekkel. Én például figyelem, percenként ránézek a hevülő olajra, és a mozgásából, az áramlatokból nagyjából tudom, mikor jó. Ha sötétedik az olaj színe, netán füstöl, akkor már túlhevült. Amikor jónak gondolom, próbasütést végzek: egy darab hasábburgonyát , vagy egy darab rántott akármit belerakok, és figyelem a sistergést, pezsgést, gyöngyözést. Ha egy rántott hüs hamar barnul, akkor kisebbre veszem a gázt, ha a hasábburgonya nem serceg eléggé, akkor nagyobbra. Néhány alkalom után megtanulod.
jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy lángos vagy sajtnal hogy van?
jan. 19. 09:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Maghőmérő. Húst meg olajat is mérek vele miért nem lehet? Mi baja lesz?
jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!