Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hagyma és fahéj találkozása...

Hagyma és fahéj találkozása milyen lehet?

Figyelt kérdés

Ki fogom majd próbálni, de kíváncsi vagyok, mit gondoltok.

Egy külföldi csatornán láttam, ahol cukorbetegeknek adnak étkezési tanácsokat és receptek is vannak, hogy a főfogásként készülő hagyma párolását azzal kezdték, hogy olivára dobtak két rúd fahéjat, majd borsozták, majd kicsit később ment rá jó sok hagyma.

Nekem meglepő, noha nem csak édes ételekhez használom ezt a főszert, de pl. chilibe is teszek.



#hagyma #fahéj #párolt hagyma #cukorbeteg étel
jan. 27. 12:54
A kérdező szavazást indított:
rettenetesen rossz lehet, meg nem enném
hát elég különos, nem illenek össze
egyszer meg lehet kóstolni, de nem vágyom rá
lehet, hogy jó
ettem már ilyent, de soha többé
ettem már ilyent, nem volt rossz
nagyon jó párosítás, csak elsőre fura
nincs itt kérem semmi látnivaló
16 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

A világ nagyobb részén a fahéj a hús- és egyéb tartalmas ételek füszere, nem édesség, ez csak Európa egyes országaiban elterjedt.

Egyébként ha egyszer megkóstolod önmagában, meglepödsz, mennyire inkább a csípös kategóriába tartozik.

Én kifejezetten szeretem , föleg az indiai ételben gyakori, de a sok más déli konyhában is elterjedt, szerintem nagyon jó ízü lesz töle az étel.

(Amit nem értek, miért pont a hagymát emelted ki, a fokhagyma, csili ugyanannyira furcsa azoknak, akikben nincs semmi kedv újításokra!)

jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyrosba az eredetibe is kell fahéj plusz megy bele hagyma is.

Semmi baj vele.

jan. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A curryk egy jó része hagymával és fahéjjal készül. Nem is mind édes ízvilágú, mint egy Korma.
jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!