Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi nálatok a menü a hétre?

Mi nálatok a menü a hétre?

Figyelt kérdés

Segítsetek, tanácstalan vagyok. Ti kidolgozzátok mit főztök a héten, vagy mindig aznap dől el?

Ha az első, mit csináltok a héten?

Ha az utóbbi, ma mit fogtok? :D



febr. 19. 05:24
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem ezt a lepontozást.
febr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Azt se tudom még, a mai menü mi lesz, nemhogy a heti. Mindjárt csinálok egy cukkinis rántottát reggelire, a többi majd később kiderül.
febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem tervezek heti menüt.

Aznap a munkában jön az ihlet, hogy mit is kellene főzni, vagy munka után a boltban találom ki. Vacsorára készül el, másnap abból van ebéd. Utána megint kitalalom, hogy aznap mit főzzek vacsorára.

A családtagokat is hiába lérdezem, hogy mit ennének, mindig az a válasz, hogy mindegy.

Ma spagetti lesz bolognai szósszal.

febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a már meglévő/tervezett menük:


Darált húsos, tejszínes brokkolis TK penne.

Zöldséges/tojásos Rizs (ilyen ázsiai fűszerezéssel) + fasírt.

Paradicsomos Tonhalas olivás spagetti.

Bulgur szárított paradicsommal + tejszínes kapros csirkemell és madársaláta.


Hétvégére pedig majd:

Gulyásleves és párolt/sült zöldségek (brokkoli, krumpli, karfiol, kápia paprika és répa) + hozzá pedig grillezett csirkemell.


Illetve pár kaja ami tervben van:

-Kuszkusz saláta + csirkemell

-Spenótos penne + tonhalfasírt



Valamint most hétvégén volt:

-Rakott kelkáposzta és paradicsom leves


Hirtelen így ennyi. :D


Én általában egy hónapra tudom előre, hogy mikor mit akarok elkészíteni, de 3 hétre mindenképpen. Tervezetten vásárlok és kalóriát is számolok.

febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lesz, ami éppen eszembe jut. Most van zöldbabfőzi. Azt tudom, hogy akarok valamikor rúzsfújtat és sült karfiolt. A rizsfújt inkább aktuális vacsorára, reggelire, és desszertre. Tehát közben kéne még valami. Régóta piszkál a bableves, de most zöldbab után nem akarok azt. :D Paprikás krumpli is lehetne.


35/F

febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
93%
Ami hétvégéről maradt. Ma lecsós hús, két napig rakott kelkáposzta. Csütörtök-péntek májpörkölt. A hétvégét még nem tudom.
febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
95%
Előre főzünk pár napra. Most a héten hétfő-kedd zöldséges-szójaszószos-gyömbéres sült tészta, szerda-csütörtök lencsefőzelék lesz, utána még nem döntöttem el.
febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Le a kalappal néhányótok előtt, nagyon finomnak hangzik néhány étel - majd lehet privátban elkérek egy-egy receptet :)
febr. 19. 15:23
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Néha van konkrét menü, néha csak elképzelés :D Viszont ezen a héten pont tudom, hogy kevés időm lesz főzni, így kitaláltam mindent előre. Vettem egy nagy csirkét és szétszedtem. A combokat és szárnyakat bepácoltam zöldfűszeres fokhagymás olivaolajban - ebből holnap sütőben sült "gyros" lesz pittával, tzatzikivel. A csirkemelleket besóztam és bepácoltam chilis, cayenne borsos fokhagymás olivaolajban szerdára. Ma pedig a maradékból + zöldségekből főzök húslevest és eszünk hozzá melegszedvicset. Csütörtökön tésztát főzök a fagyóban lévő tengeri herkentyűs mixszel, péntekre is varázsolok valamit a fagyóból. Szombaton tartok nagybevásárlást, a jövő heti menüt majd aznap kitalálom.
febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
19: A tzatziki az amit kajádákban használnak a gyroshoz? Eddig nem tudtam hogy hívják. Majd mindenképp csinálok, mert itt sehol nem lehet gyrost kapni :(
febr. 19. 19:24
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!